فناوری اطلاعات

لغو رونمایی از بازی های ویدئویی جدید به علت اعتراضات آمریکا

منبع: فارس
بسیاری از شرکت های سازنده بازی های ویدئویی، رونمایی از بازی های جدید را در واکنش به اعتراضات مربوط به قتل جرج فلوید به تعویق انداخته اند.
 
به نقل از دیجیتال ترندز، همزمان با تشدید اعتراض های مردمی در آمریکا به علت نژادپرستی پلیس این کشور، برخی شرکت های سازنده بازی های ویدئویی و ناشران بازی های مذکور اعلام کرده اند که عرضه بازی های جدید خود را تا اطلاع ثانوی به تاخیر می اندازند.
 
از جمله این شرکت ها می توان به سونی، ناوتی داگ و الکترونیک آرتس اشاره کرد که همگی ضمن صدور بیانیه هایی ضمن اظهار تاسف از وقایع اخیر در آمریکا و محکوم کردن خشونت پلیس، خواستار بهبود رفتار با رنگین پوستان و آمریکایی های آفریقایی تبار شده اند.
 
بسیاری از این شرکت ها در سایت ها و حساب های خود در شبکه های اجتماعی از هشتگ زندگی سیاهان اهمیت دارد یا #BlackLivesMatter استفاده کرده و از همه مردم آمریکا خواسته اند تا برای بهبود زندگی رنگین پوستان در ایالات متحده تلاش کنند.
 
در میان این شرکت ها، الکترونیک آرتس عرضه بازی Madden NFL ۲۱ را به تاخیر انداخته است.ناوتی داگ اعلام کرده بازی  The Last of Us Part II را در زمان مناسب تری عرضه می کند و سونی نیز برگزاری مراسم رونمایی از کنسول بازی پلی استیشن را با تاخیر برگزار می کند. این کار قرار بود روز پنج شنبه انجام شود. مایکروسافت، اکیتویژن و مارول نیز بیانیه های همبستگی منتشر کرده اند.
 

​​