فناوری اطلاعات

احتمال برگزاری نمایشگاه بین‌المللی بازی و سرگرمی در آبان

منبع: ایرنا
 
 
 اداره ارتباطات و امور بین‌الملل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای اعلام کرد: خبرها حاکی از آن است که احتمال برگزاری چهارمین نمایشگاه بین‌المللی بازی و سرگرمی در آبان ماه امسال قوت گرفته است.
 
شرایط شیوع ویروس کرونا در کشور برگزاری تمام رویدادهای حوزه بازی‌های ویدئویی را لغو و به زمان دیگری موکول کرد.
 
بنا بر اعلام اداره ارتباطات بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای به ایرنا، چهارمین نمایشگاه بین‌المللی بازی و سرگرمی هم یکی از این رویدادها است که قرار بود زمستان سال گذشته برگزار شود. اما به دلیل شیوه ویروس کرونا در همان روزهای پایانی سال ۹۸ تاریخ برگزاری‌اش به خرداد  ۹۹ موکول شد. استمرار وضعیت کرونایی در کشور و لزوم حفظ فاصله اجتماعی برای مهار این ویروس، برگزاری این نمایشگاه در خرداد ماه را باز هم به تعویق انداخت.
 
اما خبرها حاکی از آن است که احتمال برگزاری چهارمین نمایشگاه بین‌المللی بازی و سرگرمی در آبان ماه امسال قوت گرفته است.
 
بر همین اساس بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای از آمادگی بنیاد برای برگزاری این نمایشگاه در دومین ماه پاییز ۹۹ خبر دادند. هر چند با شیوع کرونا برپایی این رویداد باز هم تابع شرایط کشور و تصمیم‌گیری‌های  وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خصوص کنترل این بیماری است.
 
این نمایشگاه در سومین دوره خود با عنوان «جشنواره و نمایشگاه بازی‌های رایانه‌ای تهران»، در سال ۹۲ برگزار شده بود و قرار است بعد از چند سال وقفه، با عنوان و شکل و شمایلی جدید برای چهارمین دوره برگزار شود. 
 
در دوره سوم نمایشگاه بازی‌های رایانه ای تهران بخشی با عنوان «بازی سازان مستقل» به متخصصان این حوزه اختصاص پیدا کرد. در غرفه ESRA نیز با هدف آشنایی خانواده‌ها با گیم و تهیه بازی رایانه‌ای به تناسب سن فرزندان، تدارک ویژه‌ای دیده شده بود.
 
در بخشی با عنوان «تولیدات» نیز آخرین بازی‌های تولیدشده ایرانی و ساخته‌های خارجی مورد تایید بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای عرضه شد.
 
برپایی ۳۰ کارگاه آموزشی، فروشگاه نمونه بازی‌های رایانه‌ای برای علاقمندان از دیگر بخش‌های این رویداد صنعت بازی ایران بود. این نمایشگاه در ۵ روز برگزاری خود میزبان بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر بازدیدکننده بود.

​​