فناوری اطلاعات

برگزاری انتخابات مجمع عمومی انجمن نرم افزارهای آزاد/متن باز؛ محمد تشکری مدیرعامل شد

ICTna.ir- با برگزاری مجمع عمومی انجمن نرم افزارهای آزاد/متن باز اعضای اصلی و علی البدل هیات مدیره، بازرس اصلی و علی البدل و مدیرعامل انجمن انتخاب شدند.
 
flossir-logo.png
به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، براساس نتایج به دست آمده محمد تشکری میانرودی به عنوان عضو اصلی هیات مدیره و مدیرعامل، احمد حقیقی به عنوان عضو اصلی هیات مدیره و رئیس هیات مدیره و محمدرضا رازیان به عنوان عضو اصلی هیات مدیره و نایب رئیس هیات مدیره انتخاب شدند.
 
همچنین محمدرضا حقیری قزوینی به عنوان عضو اصلی هیات مدیره و الهام حصارکی علاوه بر عضویت اصلی در هیات مدیره به عنوان خزانه دار انتخاب شدند.
 
انجمن نرم‌افزارهای آزاد/متن‌باز یک سازمان مردم نهاد است که در سال ۱۳۹۷ و با هدف حمایت مادی و معنوی از اجتماعات کاربری موجود و تشکیل اجتماعی واحد و منسجم حول محور نرم‌افزارهای آزاد/متن‌باز، حرکت در راستای اقتصاد مقاومتی و حمایت از توسعه صادرات نرم‌افزار و محتوای ساخت کشور در حوزه نرم‌افزارهای آزاد/متن‌باز و فرهنگ ‌سازی، آموزش و ترویج استفاده و بکارگیری، تولید و صادرات نرم‌افزارهای آزاد/متن‌باز در سطح جامعه و کشور تاسیس شد.
 
فرایند تاسیس این انجمن که چهار سال با حمایت سازمان فناوری اطلاعات ایران برای تامین هزینه های تاسیس طول کشیده بود، در نهایت در ۲۷ تیر ماه  ۱۳۹۷ به عنوان یک انجمن مردم نهاد غیردولتی و غیر تجاری شکل گرفت که به دلیل مشغله زیاد اعضای هیات مدیره اول، عملا هیچگونه فعالیتی از زمان ثبت رسمی در انجمن صورت نگرفت.
 
این درحالی است که در مهر ماه ۱۳۹۸، محمد تشکری به عنوان مطلع و یکی از اعضای جامعه کاربری از هیات مدیره انجمن تقاضای تشکیل جلسه کرد و این جلسه در ۱۳ آبان ۱۳۹۸ در محل اداره کل نرم‌افزارهای آزاد/متن‌باز سازمان فناوری اطلاعات ایران تشکیل شد و در همان جلسه او به عنوان دبیر انجمن انتخاب شد تا در نهایت در انتخاب روز گذشته این انجمن علاوه بر مدیرعامل، اعضای هیات مدیره، بازرس ها و خزانه دار انتخاب شدند.
 

​​