اینترنت و شبکه

باندپهن

باندپهن ثابت

فناوری اطلاعات

فیبرنوری

July 31, 2020
14:50 جمعه، 10ام مردادماه 1399
کد خبر: 114666

سرمایه گذاری 400 میلیون پوندی برای توسعه شبکه فیبر لندن

fibre-cable-3-770x285.jpg
 
 
ICTna.ir – با دستیابی به Warburg Pincus و DTCP ، شرکت کنترل کننده باند پهن فیبر لندن 400 میلیون پوند سرمایه گذاری جدید برای توسعه فیبر در این شهر را تعهد کرد.
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، اگرچه سهم بازار و اشتراک مشترکان فیبر در حال حاضر در لندن خیلی هم جذاب نیست، اما تزریق سرمایه جدید در زمان بسیار مناسبی انجام می شود. به لطف تغییر در چابکی کارها در زمان بحران کرونا، مصرف کنندگان به پهنای باند بیشتری در خانه ها نیاز دارند.
 
در کنار سرمایه گذاران موجود، شرکت زیرساخت و RPMI Railpen ، واربورگ پینکوس و DTCP به توسعه فیبر کمک می کنند تا به هدف رساندن سرعت 1 گیگابیت بر ثانیه به یک میلیون خانوار تا سال 2023 نزدیک شوند.
 
گریم اکبی ، مدیرعامل شرکت فیبر لندن گفت: "این یک توافق هیجان انگیزی برای انجمن فیبر است." وی گفت: "همراهی Warburg Pincus و DTCP در هیئت مدیره، تأیید فوق العاده ای برای آینده تجارت ما است. در دنیای پساکرونا، اتصال دیجیتال بسیار مهمتر از همیشه خواهد بود. با سرمایه گذاری جدید، ما می توانیم سریعتر از همیشه کار کنیم تا 100 درصد باند پهن فیبر را به ساکنان مسکن اجتماعی، جوامع محلی و مشاغل آنها در سراسر لندن تحویل دهیم. "
 
نکته جالب توجه این است که پس از اتمام این معامله، از Olaf Swantee به عنوان رئیس اجرایی این طرح اسم به میان آمده است. وی تاپیش از این به عنوان مدیر عامل Sunrise Communications در سوئیس و مدیرعامل EE مشغول به کار بوده است.
 
Swantee در این باره میگوید: "در آنجا که چشم انداز و هدف روشنی وجود دارد ، ابراز هیجان میکنم. کار در کنار سرمایه گذارانی مانند واربورگ پینکوس ، DTCP، و RPMI Railpen ، همچنین فرصتهای جدید و جالب برای رشد را باز خواهد کرد."
  • مشترک شوید!

    برای عضویت در خبرنامه روزانه ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه ایستنا نمایش داده میشود.

    با عضویت در خبرنامه پیامکی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) به طور روزانه آخرین اخبار، گزارشها و تحلیل های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در هر لحظه و هر کجا از طریق پیام کوتاه دریافت خواهید کرد. برای عضویت در این خبرنامه، مشترکین سیمکارت های همراه اول لازم است عبارت 150 را به شماره 201464 و مشترکین سیمکارت های ایرانسل عبارت ozv ictn را به شماره ۸۲۸۲ ارسال کنند. دریافت موفق هر بسته خبری که محتوی پیامکی با حجم ۵پیامک بوده و ۴ تا ۶ عنوان خبری را شامل میشود، ۳۵۰ ریال برای مشترک هزینه در بردارد که در صورتحساب ارسالی از سوی اپراتور مربوطه محاسبه و از اعتبار موجود در حساب مشترکین سیمکارت های دائمی کسر میشود. بخشی از این درآمد این سرویس از سوی اپراتور میزبان شما به ایستنا پرداخت میشود. مشترکین در هر لحظه براساس دستورالعمل اعلامی در پایان هر بسته خبری قادر خواهند بود اشتراک خود را در این سرویس لغو کنند. هزینه دریافت هر بسته خبری برای مشترکین صرفا ۳۵۰ ریال خواهد بود و این هزینه برای مشترکین در حال استفاده از خدمات رومینگ بین الملل اپراتورهای همراه اول و ایرانسل هم هزینه اضافه ای در بر نخواهد داشت.