فناوری اطلاعات

مدیرجدید آئودی: دوران مقایسه ماشینها براساس قدرت موتور به پایان رسیده و رقابت در قدرت پردازنده‌های خودرو خواهد بود

 
_113785635_a202982_medium.jpg
 
 
مدیر جدید آئودی می‌گوید که دوران مقایسه ماشین‌ها براساس قدرت موتور به پایان رسیده و ماشین‌هایی در بازار موفق خواهند بود که پردازشگرهای قوی‌تری داشته باشند.
 
مارکوس دوزمان که از بهار امسال مدیریت خودروساز لوکس آلمانی را بر عهده گرفته، پروژه‌ای به نام آرتمیس را آغاز کرده که هدف آن ساخت کامپیوتری تازه برای ماشین‌های گروه خودروسازی فولکس‌واگن است.
 
دوزمان به رویترز گفته که آئودی در مسیر دیجیتالی شدن صنعت خودرو از رقیبانش عقب افتاده است. اشاره او بیشتر به شرکت تسلا است که نرم‌افزارهایش از خودروسازان دیگر بهتر است.
 
در گذشته ماشین‌های بزرگ‌تر با موتورهای قوی‌تر محصولات بهتری بودند، اما به گفته آقای دوزمان اکنون معیار لوکس‌بودن و بهتر بودن ماشین‌ها، میزان هوشمندی آنها است.
 
با آمدن فن‌آوری‌های خودران و امکانات ایمنی تازه، ماشین‌ها برای بررسی داده‌های جمع‌آوری شده توسط رادارها و حس‌گرها به کامپیوترهای قوی‌ و سریع‌ نیاز دارند.
 
با اینکه بخش تحقیق و توسعه گروه فولکس‌واگن بیش از ده هزار کارمند دارد، آقای دوزمان پروژه آرتمیس را به طور مجزا از این بخش و با دویست مهندس پیش خواهد برد. او می‌گوید که این گروه کوچک دور از روند اداری پیچیده فولکس‌واگن، سریع‌تر به نتیجه خواهد رسید.
 
نتیجه این پروژه برای اولین بار در یکی از محصولات آئودی استفاده می‌شود و سپس اعضای دیگر گروه خودروسازی فولکس‌واگن از آن استفاده خواهند کرد.
 
گروه خودروسازی فولکس‌واگن شامل دوازده کارخانه از جمله سئات، اشکودا، آئودی، پورشه، لامبورگینی، بنتلی و بوگاتی است.

​​