تلفن همراه

وودافون اولین سایت 4G در بریتانیا را به OpenRAN تغییر داد

ICTna.ir- با ممنوعیت فعالیت هواوی در بریتانیا، فرایند آرام و تدریجی مهاجرت وودافون به OpenRAN چشم انداز دلگرم کننده ای برای این صنعت خواهد بود.
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، مهاجرت به OpenRAN یک چالش بزرگ و در عین حال نقطه عطفی برای این اپراتور خواهد بود اما باید بخاطر داشت که این اکوسیستم هنوز در مرحله جنینی است و همکاری تعاملی وندورها هنوز به رسمیت شناخته نشده است.
 
مهاجرت به این پلتفرم، یک نشانه مثبت است اما هنوز سال های زیادی پیش رو است تا OpenRAN روی صنعت تلکام تاثیر بگذارد یا حداقل سرمایه حول و حوش آن به گردش درآید.
 
اطلاعیه امروز این اپراتور حاکی از آن است که وودافون اولین شبکه دسترسی رادیویی باز (OpenRAN) را روی سایت 4G در بریتانیا در مناطق روستایی Wales بالا آورده است.
 
اسکات پتی، مدیر ارشد فناوری وودافون بریتانیا گفته است که این اولین سایت OpenRAN در بریتانیا است و نقطه عطف مهمی برای ما محسوب می شود. 
 
او افزوده است: این رویکرد جدید باعث وابستگی کمتر ما روی تامین کنندگان بزرگ فناوری می شود و راهی برای کاهش هزینه های توسعه پوشش شبکه موبایل خواهد بود. همچنین به کاهش شکاف دیجیتال بین مناطق روستایی و شهری بریتانیا کمک شایانی خواهد کرد.
 
درحالیکه OpenRAN سال ها مورد بحث بوده است اما باتوجه به احساسات و اقدامات ضدهواوی که در جهان گسترش یافت، توجه زیادی را به خود جلب کرد. این فناوری به لحاظ ایحاد اکوسیستم رقابتی و پایدار اهمیت زیادی یافته است اما برای کامل و بالغ شدن آن سال های زیادی باید طی شود.

​​