فناوری اطلاعات

برگزاری نخستین دوره مسابقات ورزش‌های الکترونیک

منبع: ایرنا
بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای اولین دوره مسابقات ورزش‌های الکترونیک را با مسابقات فیفا ۲۰ برگزار می‌کنند.
 
به گزارش روز یکشنبه بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای این مجموعه با همکاری بزرگ‌ترین پلتفرم اشتراک ویدئوهای گیمی و گیم استریم در ایران، به منظور نزدیک‌تر کردن بازیکن‌های بازی‌های آنلاین به یکدیگر و فراگیری مسابقات ورزش‌های الکترونیک، مسابقه‌ای بزرگ با محوریت بازی پرطرفدار فیفا برگزار می‌کند. با توجه به شرایط، این مسابقات به صورت آنلاین برگزار خواهند شد تا علاقه‌مندان بتوانند بدون دغدغه، در آن شرکت کنند.
 
دور مقدماتی مسابقات FIFA ۲۰، به صورت آنلاین و تحت پلتفرم PS۴  و دور نهایی هم به صورت حضوری در شهر تهران برگزار خواهد شد. بازی‌ها در قالب ۸ گروه ۱۲۸ نفری پیش خواهد رفت که در مجموع یک هزار و ۲۴ نفر می‌توانند در مسابقات شرکت کنند.
 
دور مقدماتی این مسابقات از ۲۲ تا ۲۹ مرداد برگزار و دور نهایی روز ۲۸ شهریور با حضور ۱۶ بازیکن برتر (۲ بازیکن برتر هر گروه) به صورت حضوری در تهران انجام می‌شود تا تکلیف نفرات برگزیده مشخص شود.
 
بازی‌ها در قالب ۸ گروه ۱۲۸ نفری انجام می‌شود و در مجموع ۱۰۲۴ نفر می‌توانند در این مسابقه شرکت کنند. خوب است که بدانید برای ثبت‌نام در این مسابقه هم تا ۲۰ مرداد فرصت دارید.
 
این دوره شامل جوایز نقدی است که توسط اسپانسرها به نفر اول تا پنجم اهدا می‌شود. برای شرکت در این بازی هزار نفره که برای اولین بار برگزار می‌شود به نشانی https://www.aparat.com/esport مراجعه شود.
 
FIFA یکی از پرطرفدارترین بازی‌های ورزشی میان طرفداران فوتبال در تمام دنیاست. براساس آمار و ارقام سال ۹۶ مرکز تحقیقات بازی‌های دیجیتال (دایرک)  از مجموع ۲۸ میلیون نفر بازیکن بازی‌های آنلاین ایرانی، ۲۵ درصدشان طرفدار بازی فیفا هستند و این بازی را روی پلتفرم کنسول یا رایانه تجربه کرده‌اند.

​​