باندپهن

ترافیک پهنای باند داخلی در دهه اول محرم ۱۵ درصد افزایش یافت

منبع: مهر
 
 
 
نایب رئیس هیات مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت گفت: ترافیک پهنای باند داخلی در دهه اول محرم ۹۹ به دلیل پخش آنلاین مراسم عزاداری اباعبدالله الحسین(ع) حدود ۱۵ درصد افزایش یافت.
 
سجاد بنابی با اشاره به استقبال کاربران از پخش زنده مراسم هیأت‌های عزاداری امام حسین (ع) گفت: این مراسم که به دلیل شیوع بیماری کرونا توسط هیأت‌های عزاداری به صورت پخش زنده اینترنتی در اختیار کاربران قرار گرفت سبب شد تا ترافیک پهنای باند اینترنت داخلی کشور تا ۱۵ درصد افزایش یابد.
 
وی با تاکید بر اینکه ترافیک پخش مراسم هیأت‌های سوگواری اباعبدالله الحسین (ع) در این ایام روی شبکه ملی اطلاعات پشتیبانی شده است، تاکید کرد: شبکه ارتباطی کشور در دهه نخست محرم امسال برای میزبانی از عزاداران حسینی پایدار بود.
 
نایب رئیس هیأت مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت در مورد ترافیک سامانه‌ها و اپلیکیشن هایی که مراسم عزاداری هیأت‌ها را پخش می‌کردند، گفت: در مورد جزئیات ترافیک این هیأت‌ها هنوز آماری نداریم اما برای مثال سامانه هیأت آنلاین ۲ میلیون کاربر یکتا در این ایام داشت.
 
وی در پاسخ به این سوال که این سامانه اعلام کرده که ۲۲ میلیون بازدید از سمت کاربرانش داشته، تاکید کرد: تعداد بازدید و کاربر اعلام شده برای این اپلیکیشن، تناقضی با هم ندارند. چرا که ۲ میلیون کاربر یکتا می‌توانند ۲۲ میلیون بازدید ایجاد کنند.
 
بنابی پیش از این نیز گفته بود: با توافق صورت گرفته میان وزارت ارتباطات و سازمان تبلیغات اسلامی، پهنای باند مصرفی برای سیستم‌های پخش آنلاین عزاداری محرم رایگان شده است.

​​