رگولاتوری

دبیر شورای عالی فضای مجازی: دنبال گوگل ملی هستیم

ICTna.ir - دبیر شورای عالی فضای مجازی گفت: ما به دنبال گوگل ملی هستیم.
 
Firouzabadi1.jpg
به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، ابوالحسن فیروزآبادی در مراسم افتتاح مرکز داده مادر شبکه ملی اطلاعات افزود: از آنجایی که بعضی از پروژه ها مانند پیام رسان ها، موتورهای جستجو و خدمات ایمیل را باید از اول کار حمایت می کردیم، نوع بومی شده آن را اکنون پیش بینی کرده ایم. به دنبال گوگل ملی هستیم و معتقدم آن نقاط خدماتی که روی گوگل برای ما بسته اند را باید پر کنیم.
 
او اظهار داشت: از موارد اصلی زیرساختی در کشور، دیتاسنترهای های تک است که از قدرت پردازش و ذخیره سازی مناسب استفاده می کند و بستری برای توسعه کشور فراهم می کند. از همین رو راه اندازی دیتاسنتر را از مدت ها قبل در پروژه های شبکه ملی اطلاعات به عنوان خدمات پایه ای در نظر گرفته بودیم و یکی از خدمات چهارگانه بود.
 
دبیر شورای عالی فضای مجازی افزود: مرکز داده شبکه ملی اطلاعات نباید مرکز هاستینگ با تکنولوژی متوسط باشد بلکه اینجا باید پیشران تکنولوژی، اپلیکیشن ها و پلتفرم های موردنیاز کشور باشد.
 
فیروزآبادی با اشاره به اینکه شورای عالی فضای مجازی، مصوبه ای دارد که براساس آن اطلاعات شهروندان باید در کشور بماند، گفت: در کره جنوبی و چین مدل های آن پیاده سازی شده و باید پلتفرمی را در کشور داشته باشیم که خدمات عمومی و کاربردی کاربران را در داخل کشور تامین کند. 
 

​​