فناوری اطلاعات

روش عجیب شرکت بازی ساز برای دور زدن تحریم هند

منبع: فارس
یک بازی مشهور تلفن همراه در چین موسوم به پی یو بی جی، برای دور زدن تحریم نرم افزارهای ساخت این کشور در هند به روش عجیبی متوسل شده است.
 
 
 به نقل از انگجت، از ماه ژوئن تا به امروز هند ۱۷۷ اپلیکیشن چینی که برخی ازآنها بسیار محبوب بوده اند را مسدود کرده است. علت این مساله درگیری شدید مرزی میان چین و هند در ماه های گذشته بوده که به مرگ تعدادی از نظامیان هند منجر شد.
 
شرکت پی یو بی جی که بازی جنگی و پرتحرک پی یو بی جی موبایل را تولید کرده، برای اینکه بتواند دوباره در هند فعالیت خود رابطه خود را با شرکت مادر یعنی تنسنت قطع خواهد کرد.
 
پی یو بی جی یک شرکت کره ای است. اما از آنجا که بازی های آن توسط شرکت تنسنت چین منتشر و توزیع می شوند مورد خشم مقامات هندی قرار گرفته است. بر اساس بیانیه منتشر شده توسط شرکت پی یو بی جی، این شرکت قصد دارد بازی های خود را به طور مستقل عرضه کرده و رابطه خود را با تنسنت قطع کند تا برای تداوم فعالیت در هند مشکلی نداشته باشد.
 
بازی پی یو بی جی موبایل قبل از ممنوع شدن در هند بیش از ۴۰ میلیون کاربر ماهانه فعال داشت و لذا انگیزه زیادی برای حضور مجدد در بازار پرسود هند دارد. هنوز مشخص نیست آیا مقامات هندی این ترفند پی یو بی جی را می پذیرند یا خیر. هند مدعی است نرم افزارهای چینی از داده های کاربران سوءاستفاده کرده و از این طریق امنیت و حریم شخصی آنها را به خطر می اندازند.
 

​​