فناوری اطلاعات

بریتانیا از رشد شبکه های باندپهن فیبر خبر داد

ICTna.ir – بریتانیا مسیر رشد تدریجی در راه اندازی شبکه های فیبر نوری را طی می کند اما امکان اتصال شهروندان این کشور به فیبر به شدت به این مساله که ساکن کدام منطقه هستند، بستگی دارد.
 
BT-Openreach-Broadband-Rural-770x285.jpg
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، آمارهای جدید ارایه شده از سوی آفکام نشان می دهد که تاه ماه می سال جاری میلادی 14 درصد خانه ها به باندپهن فیبر دسترسی دارند. این رقم در مقایسه با ماه ژانویه رشد دو درصدی داشته است. این رقم رشد نجومی نیست اما به طور قطع گامی در مسیر درست محسوب می شود.
 
رگولاتوری بریتانیا گفته است: این در نتیحه رشد توسعه شبکه های باندپهن موجود در کنار ساخت شبکه های فیبر کاملا جدید است.
 
بازار باند پهن فوق سریع در این کشور به سرعت 300 مگابیت بر ثانیه و بالاتر اشاره دارد که در فاصله ماه های ژانویه و می رشد دو درصدی برابر با نیم میلیون خانه دیگر تجربه کرده است. در نتیجه در بریتانیا 16.6 میلیون خانه یا 57 درصد از کل خانه ها ازارتباطات باندپهن سریع برخوردارند.
 
به گفته آفکام، این امر عمدتا با افزایش دسترسی شبکه کابلی Virgin Media و استقرار کامل فیبرها صورت گرفته است. در برخی از مناطق عمدتا شهری، شبکه های فیبر جدیدی با پوشش بالا مستقر شده اند اما با این وجود افزایش دسترسی به فیبر لزوماً منجر به افزایش متناظر پوشش سریع نمی شود.
 

​​