تلفن همراه

آیفون 12 جدید نمی تواند اینترنت پرسرعت 5G را عرضه کند

ICTna.ir – نسل پنجم فناوری تلفن همراه قرار است با عرضه آیفون 5G راهش را به آمریکا باز کند اما سرعت باورنکردنی وعده داده شده آن قرار نیست فعلا در اختیار بیشتر کاربران قرار بگیرد.
 
iPhone Apple.JPG
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این گوشی که قرار است امشب رونمایی و معرفی شود و تحلیلگران نام آیفون 12 را روی آن گذاشته اند، به صورت تئوری سرعتی 10 تا 20 برابر بیشتر از شبکه های بی سیم 4G خواهد داشت.
 
اما استفاده از آیفون نسل بعدی یا 5G روی شبکه های فعلی موجود مانند این است که ماشین فراری داشته باشید اما در یک روستای محلی و کوچک از آن استفاده کنید که نمی توانید با سرعتی بیش از 200 مایل در ساعت با آن رانندگی کنید زیرا جاده های روستا اصلا نمی توانند امکان رانندگی با چنین سرعتی را در اختیار شما قرار دهند.
 
اپل قرار است در یک رویداد مجازی، امشب از این گوشی رونمایی کند و مشترکانش را تشویق کند تا گوشی های خود را به روز کرده و با این مدل جایگزین کنند درحالیکه نمی تواند امکانات 5G را در اختیار آنها قرار دهد.
 
شبکه های 5G فعلی آمریکا بیشتر از باند فرکانسی پایین یا airspace استفاده می کنند که کندتر از باند فرکانسی بالا است اما در مسافت های طولانی پایدارتر خواهد بود.
 
بسیاری از اپراتورهای تلفن همراه آمریکا شبکه های مبتنی بر باند فرکانسی پایین را راه اندازی کرده اند که سرعت آن کمی بیشتر از 4G  است. ضمن اینکه شبکه 5G سریع تری با باند فرکانسی متوسط درحال راه اندازی است اما بعید است سه چهارم آمریکایی ها پیش از سال 2025 به آن دسترسی داشته باشند.

​​