فناوری اطلاعات

ادوبی قابلیت استریم زنده را به اپ فتوشاپ و Illustrator در آیپد آورد

منبع: دیجیاتو
 
 
ادوبی قابلیت استریم زنده را به نسخه مخصوص آیپد فتوشاپ و Illustrator اضافه کرد تا کاربران بتوانند درون این اپ‌ها از خود فیلم گرفته و پخش کنند.
 
اگرچه با یک قابلیت کارآمد روبه‌رو هستیم، اما یک مشکل بزرگ در این میان وجود دارد. این اپ‌ها ویدیوهای شما را تنها در «Behance» پخش می‌کنند که یک پلتفرم اجتماعی طراحی تحت مالکیت ادوبی است.
 
برای شروع استریم در نسخه مخصوص آیپد فتوشاپ و Illustrator، تنها کافیست روی آیکون اشتراک‌گذاری که در گوشه سمت راست قرار گرفته، ضربه بزنید و سپس گزینه استریم زنده را انتخاب کنید.
 
ادوبی قصد دارد در آینده اپ‌های خود را بیشتر با شبکه اجتماعی Behance ادغام کند تا کاربران بتوانند مدت زمان استفاده از ابزارها در استریم زنده را مشاهده کنند. علاوه بر ابزار، این کمپانی می‌خواهد مخاطبین به رنگ انتخاب شده توسط شما نیز پی ببرند، البته این ویژگی‌ها در هنگام راه‌اندازی اولیه در اختیار کاربران قرار نمی‌گیرند.
 
ادوبی سال گذشته میلادی شروع به آزمایش قابلیت استریم زنده در اپ نقاشی خود در آیپد به نام «Fresco» کرد. شبکه اجتماعی Behance از نزدیک به دو سال پیش دارای ویژگی‌های استریم زنده است، با این حال ابتدا ادوبی قادر به استریم در این شبکه اجتماعی بود و اخیرا کاربران می‌توانند به صورت جداگانه از آن‌ها استفاده کنند.
 
Behance از استریم زنده برنامه‌های دسکتاپ ادوبی نیز پشتیبانی می‌کند، با این حال کار با آن بسیار پیچیده‌تر از آیپد است. برای این کار باید یک اپ استریم شخص ثالث دانلود کنید و سپس آن را برای کار با این شبکه اجتماعی پیکربندی کنید. برای امکان ردیابی ابزارهای مورد استفاده شما توسط مخاطبین، باید یک پلاگین جداگانه نصب کنید.
 
ادوبی برای افزایش کارایی استریم زنده اپ‌های فتوشاپ و Illustrator در آیپد باید قابلیت پشتیبانی از «توییچ» را آن‌ها اضافه کند چرا که پلتفرم استریم زنده بسیار بزرگتری نسبت به Behance محسوب می‌شود. در حال حاضر بسیاری از کاربران اپ‌های ادوبی با استفاده از ابزارهای شخص ثالث، ویدیوهای خود را در توییچ به نمایش می‌گذارند.

​​