فناوری اطلاعات

کرونا درآمد مایکروسافت را ۱۲ درصد افزایش داد

منبع: مهر
 
در بحبوحه شیوع ویروس کرونا، مایکروسافت با تکیه بر ارائه سرویس های ابر رایانشی، بازی های رایانه ای و فروش تبلت و لپ تاپ توانسته درآمد خود را در سه ماهه سوم ۲۰۲۰ تا ۱۲ درصد افزایش دهد.
 
 به نقل از تلگراف، درآمد مایکروسافت درپایان سه ماهه سوم سال جاری میلادی ۱۲ درصد رشد کرده و به ۳۷.۲ میلیارددلار رسیده است. سودآوری شرکت نیز با ۳۰ درصد رشد ۱۳.۹ میلیارد دلار اعلام شده است.
 
گسترش سرویس‌های دیجیتال و دورکاری کارمندان شرکت‌ها به افزایش درآمد مایکروسافت در اوج بحران کووید ۱۹ کمک کرده‌اند. درآمد سرویس ابر رایانشی آزور این شرکت ۴۸ درصد رشد کرده است. از سوی دیگر درآمد بخش بازی رایانه‌ای ایکس باکس نیز ۳۰ درصد رشد کرده است. در کنار این موارد فروش تبلت و لپ تاپ‌های مایکروسافت نیز ۳۷ درصد افزایش یافته است.
 
به گفته ساتیا نادلا مدیر ارشد اجرایی مایکروسافت روند دورکاری تا مدت‌ها ماندگار است. او در این باره گفت: در دهه آینده عملکرد اقتصادی همه کسب و کارها با توجه به سرعت تحولات دیجیتالی آنها تعیین می‌شود. ما مشغول نوآوری هستیم تا به مشتریان مان در صنایع مختلف کمک کنیم با صرفه جویی در زمان هزینه‌ها را کاهش دهند.
 
همچنین مایکروسافت ادعا می‌کند با دورکاری کارمندانش توانسته برخی هزینه‌های فزایند زیربنای سرویس ابررایانشی را جبران کند. این شرکت به کارمندانش اجازه داده حتی پس از بازشدن دفاتر، در صورت تمایل به طور دائم دورکار بماند.
 
البته درآمد تبلیغات مایکروسافت از طریق موتور جستجوی Bing حدود ۱۰ درصد کاهش یافته و نشان دهنده عمیق‌تر شدن شکاف این شرکت با رقیب خود یعنی گوگل است.

​​