فناوری اطلاعات

اهمیت پیوست پدافند غیرعامل در پروژه های زیربنایی ارتباطات

 
 
یکی از مبانی و پایه‌های اصلی استقلال در فضای مجازی و زیرساخت‌های ارتباطی کشور توجه به اهمیت پدافند غیرعامل است .
به گزارش روابط‌ عمومی و امور بین‌الملل شرکت ارتباطات زیرساخت، فتاحی معاون وزیر، رییس هیئت‌مدیره و مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت در مراسمی که به مناسبت هفته پدافند غیرعامل در جمع مدیران ستادی و استانی با توجه به بیماری کرونا به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد با اعلام این مطلب خاطرنشان کرد: امروزه حوزه ارتباطات به عنوان مبنای همه امور، به تأثیرگذارترین بخش فعالیت‌ها در تمامی ابعاد زندگی تبدیل شده است .
 
وی افزود: حوزه ارتباطات موضوع مهمی است که همه بار کشور در این شرایط سخت کرونایی برعهده‌ی ارتباطات و فناوری اطلاعات است. چنانچه می‌بینید ما توانستیم با شرایط سخت بیماری کرونا سربلند باشیم و به خوبی رسالت خود را در تامین پهنای باند برای رفع نیازهای آموزشی ایفا نماییم.
 
 فتاحی اضافه کرد: ما خوشبختانه توانسته ایم بسیاری از نیازمندی‌های ارتباطی را چه در داخل کشور و چه در ارتباط‌ات بین‌الملل به رغم همه ی تحریم‌های ظالمانه مدیریت کنیم و سرویس‌های مطلوب ارائه بدهیم و حتی پیش‌بینی ظرفیت مازاد داشته باشیم که این خود نگاه پدافندی است .
 
وی افزود: خیلی از بحران‌ها و موضوعات طبیعی مانند سیل، زلزله و سایر موضوعاتی می‌توانند در فرآیندهای ارتباطی اخلال ایجاد کنند می‌بایست برای مقابله و جلوگیری از آن تدابیر پدافندی داشته باشیم.
 
مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت با اشاره به تجربه موفق این شرکت در مقابله با بحران های طبیعی بخصوص در شروع سال 98 بر شناسایی نقاط آسیب پذیر توسط مدیریت استانها و انعکاس آن به مرکز جهت اتخاذ تدابیر تاکید کرد .
 
 فتاحی گفت:  خوشبختانه در اجرای طرح‌ها و پروژه‌های فنی و زیربنایی، اهمیت پیوست پدافند غیرعامل را به‌عنوان یک الزام مدنظر قرار دادیم که این موضوع می‌تواند بسیاری از دغدغه‌ها و نگرانی‌ها را برای رفع بحران برطرف نماید.
 
 مدیر عامل شرکت ارتباطات زیرساخت در ادامه سخنرانی با تاکید مجدد بر اهمیت پدافند غیرعامل در حوزه ارتباطات زیرساخت خواستار احصاء مشکلات و دغدغه‌های زیرساخت توسط ارتباطات استانی همراه با ارائه راهکارها و تدابیر برای رفع تبعات جبران‌ناپذیر بحران در این حوزه شد.

​​