فناوری اطلاعات

غول های فناوری دوم دسامبر برای تدوین مقررات جدید گردهم می آیند

ICTna.ir - یک مقام اتحادیه اروپا گفت: جلسه ویدئویی میان مدیر دیجیتال اتحادیه اروپا و شرکت های آلفابت، اپل، آمازون و فیس بوک به منطور بحث و بررسی درباره پیش نویس قوانین کنترل قدرت آنها تا دوم دسامبر به تعویق افتاد.
 
EU digital chief.JPG
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، تیری برتون، کمیسیونر بازار داخلی اتحادیه اروپا که مسوول مقررات گذاری دیجیتال است، افزود: این تماس به دلیل تعامل با سایر نهادها برای تاریخ 24 نوامبر برنامه ریزی شده است.
 
در این تماس قرار است درباره قوانین پیشنهادی که با عنوان برنامه عمل سرویس های دیجیتال (DSA) و برنامه عمل بازارهای دیجیتال (DMA) که بریتون برنامه ریزی کرده تا 9 دسامبر با وستاگر مارگرت، کمیسیونر رقابت اروپا در میان بگذارد، صحبت شود.
 
در حدود 20 کمپانی شامل مایکروسافت، بوکینگ دات کام، اکسپدیا، Trivago و DuckDuckGo برای شرکت در این تماس ویدئویی دعوت شده اند.
 
پیش نویس این قوانین موضوع لابی جدی از سوی کمپانی های تکنووژی و پلتفرم های آنلاین بوده که می گویند رگولاتورها باید قبل از ارایه قوانین جدید از قوانین موجود استفاده کنند و به آنها پایبند باشند. ضمن اینکه رویکرد قوانین سختگیرانه موجب به نوآوری و خلاقیت آسیب می زند.

​​