فناوری اطلاعات

NET. مایکروسافت تحت پشتیبانی Cloud Functions گوگل

منبع: همکاران سیستم
سیستم Cloud Functions گوگل که از آن به عنوان عملکرد-به‌عنوان-خدمات (FaaS) یاد می‌شود یک سرویس جامع است که رقیب اصلی Azure Functions مایکروسافت محسوب می‌شود و به کاربران امکان می‌دهد توابع تک منظوره و مستقیم را برای پاسخ دهی به رویدادهای مختلف در اختیار داشته باشند و بدون نیاز به مدیریت سرور یا محیط‌های مبتنی بر زمان، اقدمات مورد نیاز را عملی کنند.
شرکت گوگل به تازگی اعلام کرد پلتفرم NET. Core 3.1 مایکروسافت از هم اکنون روی سیستم Cloud Functions قابل دسترس خواهد بود. همچنین گفته شد Cloud Functions .NET از این پس VB و #F را نیز مورد پشتیبانی قرار می‌دهد.
با این پشتیبانی جدید کاربران هم اکنون می‌توانند توابع مورد نظر خود را به صورت مستقیم در سیستم NET. Core 3.1 روی سیستم Functions Framework که به صورت ویژه برای پلتفرم NET. تعریف شده است تکمیل کنند. این سیستم عملکرد-به‌عنوان-خدمات به صورت متن باز تکمیل شده است و یک پلتفرم جامع برای نوشتن توابع NET. محسوب می‌شود.
در این به‌روز رسانی جدید تمامی توابع NET. به صورت خودکار مقیاس بندی می‌شوند و همچنین کاربران می‌توانند توابع HTTP را برای پاسخگویی به رویدادهای HTTP در اختیار داشته باشند و علاوه بر آن، توابع CloudEvent را برای پردازش رویدادهای سایر سرویس‌ها از جمله خدمات Cloud گوگل شامل Pub/Sub، Cloud Storage و Firestore در اختیار بگیرند.
 

​​