فناوری اطلاعات

قالیباف: آذری‌جهرمی قول می‌دهد مشکلات ارتباطی سیستان را حل کند/ قانع شدن مشروط نماینده زابل

ICTna.ir - نماینده مردم زابل و زهک در مجلس بعد از استماع پاسخ‌های محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به سوالات مطروحه درباره علت عدم اجرای فیبر نوری در حوزه انتخابیه‌اش به صورت مشروط قانع شد.
 
Qalibaf Jahromi.jpg
به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، در جلسه علنی امروز مجلس، حجت‌اله فیروزی گزارش سوال حبیب‌اله دهمرده نماینده زابل، زهک، هیرمند و نیمروز و هامون در مجلس را از آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات را مبنی بر علت عدم اجرای فیبر نوری بخصوص در استان‌های مرزی مثل سیستان و بلوچستان چیست، قرائت کرد.
 
او با اشاره به نتیجه بررسی سوال این نماینده در نشست کمیسیون صنایع و معادن گفت: در اجرای ماده (207) آیین‌نامه داخلی مجلس، این سوال در جلسه رسمی سه‌شنبه 14 مرداد ماه 99 ‌کمیسیون با حضور نمایندگان عضو کمیسیون، نماینده سوال‌کننده و وزیر ارتباطات بررسی و پس از استماع اظهارات طرفین و نظر به عدم اقناع حبیب‌اله دهمرده از پاسخ‌های ارایه شده وزیر، کمیسیون قلمرو سوال را ملی تشخیص داده و مستند به بند (3) ماده (207) آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، گزارش سوال جهت اعلام وصول در اولین جلسه علنی ارسال شد.
 
محمدباقر قالیباف، رییس مجلس شورای اسلامی بعد از پایان سخنان وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خطاب به نماینده مردم زابل و زهک گفت: نظر شما درباره سخنان وزیر ارتباطات چیست و آیا قانع شده‌اید؟
 
او اظهار داشت: در سفرم به استان سیستان و بلوچستان شاهد بودم که این استان در حوزه سلامت، آب، آموزش و پرورش، مخابرات و راه‌ها از تمامی شاخص‌های برنامه پنج ساله توسعه نسبت به دیگر استان‌های کشور عقب‌تر است و با توجه به وسعت استان سیستان و بلوچستان ایجاد ارتباط بسیار اهمیت دارد.
 
دهمرده در پاسخ به رییس مجلس گفت: من به دنبال ارایه کارت زرد یا سفید نیستم اما به شما اعتماد دارم و اگر شما تضمین دهید که وزیر ارتباطات بحث اجرای فیبر نوری را در استان سیستان و بلوچستان اجرایی می‌کند، نسبت به پاسخ‌های آذری جهرمی مشکلی ندارم.
 
رییس مجلس بعد از صحبت با وزیر ارتباطات خطاب به نماینده زابل و زهک گفت: آذری جهرمی قول می‌دهند تا این مشکلات را در استان سیستان و بلوچستان حل کند.

​​