فناوری اطلاعات

ده‌ها ایمیل وزارت خزانه‌داری آمریکا هک شدند

ICTna.ir – رون وایدن، سناتور آمریکایی از هک شدن ده‌ها حساب ایمیل دپارتمان خزانه‌داری آمریکا توسط هکرهای مسوول عملیات جاسوسی گسترده علیه آژانس‌های دولت این کشور خبر داد.
 
Treasury.JPG
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، در اطلاعیه‌ای که از سوی دفتر وایدن منتشر شده، آمده است که کمیته مالی سنا مطلع شده که ظاهرا هک وزارت خزانه‌داری بسیار قابل توجه است و عمق نفوذ آن هنوز شناخته شده نیست.
 
وایدن، ارشدترین دموکرات این کمیته گفته است که مایکروسافت به این سازمان اطلاع داد ده‌ها حساب ایمیل به خطر افتاده است و هکرها به سیستم‌های بخش دفاتر وزارت خزانه‌داری که محلل استقرار مقامات عالی‌رتبه آن است، نفوذ کرده‌اند.
 
در ادامه اطلاعیه منتشر شده آمده است که خزانه‌داری هنوز از همه اقدامات صورت گرفته توسط هکرها اطلاع ندارد و مهمتر آنکه هنوز نمی‌دانیم چه اطلاعاتی به سرقت رفته است. ضمن اینکه خدمات درآمد داخلی اعلام کرده که هیچ شواهدی مبنی بر اینکه اداره مالیات یا داده‌های مودیان مالیاتی تحت تاثیر این هک قرار گرفته باشند، وجود ندارد.
 
استیون منوشین، وزیر خزانه‌داری آمریکا هم گفته است: خبر خوب این است که خرابکاری اتفاق نیفتاده و هیچ شواهدی مبنی بر اینکه اطلاعات زیادی جابجا شده باشد، وجود ندارد.
 
یکی از دستیاران وایدن نیز گفته است: هکرها پس از کنترل کلید رمزنگاری شده مورد استفاده توسط زیرساخت single sign on که توسط بسیاری از سازمان‌ها استفاده می‌شود تا کارمندان بتوانند به انواع خدمات با یک نام کاربری و پسورد واحد دسترسی داشته باشند، به ایمیل‌های مقامات خزانه‌داری که توسط مایکروسافت میزبانی می‌شوند، دسترسی پیدا کرده‌اند.
 
به نظر می‌رسد ایمیل برخی مقامات خزانه‌داری آمریکا مانند ایمیل منوشین در میان ایمیل‌های هک شده قرار ندارد.
 

​​