فناوری اطلاعات

آذری جهرمی: از خدا مایه نگذارید!

ICTna.ir – محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مطلبی که به قلم او روی شبکه اجتماعی فارسی ویرگول منتشر شده، گفته است: از خدا مایه نگذارید!
 
Thumbnail image for Thumbnail image for Jahromi Moharram.jpg
به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، او در این مطلب نوشته است: «یکی از منتقدان پر و پا قرص همیشگی، پیام داده بود: آقای جهرمی! ما شما را شریک هر گناهی می‌دانیم که در فضای مجازی صورت می‌گیرد. به فکر پاسخگویی در قیامت باشید!»
 
جهرمی افزوده است: «پاسخ دادم: پروردگار است که حساب ثواب و گناه را دارد، که او در جایگاه عدل نشسته است. اما جنابعالی اگر مشغول حساب گناهان بنده‌اید، لطفا ثواب صله ارحام مجازی، ثواب برگزاری کلاس‌های آنلاین مدارس، دانشگاه‌ها و حوزه‌ها؛ ثواب خدمات سلامت عمومی از راه دور برای مردم؛ ثواب برگزاری مراسم‌های مجازی مذهبی در ایام شهادت و ولادت ائمه اطهار، اعیاد مذهبی و ایام فاطمیه، ثواب برقراری عدالت در ارتباطات و توسعه روستایی و مهمتر از همه ثواب ایجاد بستر کسب‌وکار حلال برای مردم، به ویژه جوانان، در فضای مجازی را هم به حساب ما بگذارید! حالا کفه ترازویتان را نگاه کنید.»
 
در ادامه این مطلب آمده است: «البته یقین داشته باشید برای دفع آفت، کم نمی‌گذاریم، فقط در یک موردش بساط بخت‌آزمایی‌ها و ستاره‌مربع‌ها و قمار چند هزار میلیاردی رو به هم زدیم. حالا اینکه این را به حساب کدام می‌گذارید با شما. ضمنا به فرض صحت استدلالتان، آیا در فضای حقیقی هم معتقد به این مبحث هستید؟ گناهان بسیار زیادتری هر روز در فضای حقیقی هم به وقوع می‌پیوندد، آن‌جا به کدام حساب می‌زنید؟ این بنده امیدش به رحمت خداوند بزرگ است؛ نه قضاوت بنده دیگرش!»

​​