فناوری اطلاعات

ابر آروان به عنوان هشتمین CDN برتر دنیا معرفی شد

یک پله صعود در میان برترین عرضه‌کنندگان CDN و دستیابی به عنوان هشتمین CDN برتر دنیا، جدیدترین دستاوردهای ابر آروان در نخستین روزهای سال ۲۰۲۱ میلادی است.
 
به گزارش روابط‌عمومی ابر آروان، این سرویس‌دهنده ایرانی که ماه‌های گذشته از StackPath و DOSarrest پیش افتاده بود، طبق جدیدترین گزارش W3techs، اکنون با سرویس‌دهی در بیش ‌از ۴۰ کشور جهان و با پشت سر گذاشتن DDoS-Guard در بین ۱۰ سرویس‌دهنده برتر CDN در دنیا، جایگاه هشتم را به خود اختصاص داده است. همچنین در بین DNS سرورهای پرترافیک دنیا، ابر آروان در رده‌ی ۷۲ جهان ایستاده است. یکی دیگر از گزارش‌های W3techs، جدول وب‌سرورهای پر استفاده‌ی دنیاست. در این جدول، ابر آروان جایگاه دوازدهم را در اختیار دارد.
 
ابر آروان به تازگی ۸ پاپ‌سایت در نقاط مختلف دنیا راه‌اندازی کرده که نقشه‌ی پراکندگی کل پاپ‌سایت‌های ابر آروان در صفحه‌ی نقشه‌ی شبکه‌ی CDN قابل مشاهده است. در حال حاضر، ابر آروان بیش از ۴۰ پاپ‌سایت در نقاط مهم ایران و جهان دارد و این موضوع سبب می‌شود مشتریان داخلی و بین‌المللی با اتصال به نزدیک‌ترین پاپ‌سایت آروانی، خدمات بهتر و پرسرعت‌تری به مخاطبان خود ارائه دهند.
 
طبق گزارش W3techs ابر آروان در ابتدای سال ۲۰۲۰ نزدیک به ۰.۳ درصد از Reverse Proxy دنیا سهم داشت اما در ابتدای سال ۲۰۲۱ این میزان به ۰.۶ درصد افزایش پیدا کرده است.
ابر آروان درحالی در ارزیابی‌ها و رقابت‌های بین‌المللی در حوزه‌ی فناوری‌های ابری حضور دارد که یکی از جوان‌ترین سرویس‌دهنده‌های ابری در دنیا به‌شمار می‌آید.

​​