فناوری اطلاعات

مک بوک ایر اپل باریک‌تر و سبک‌تر می شود

منبع: ایسنا
 
شرکت اپل در حال ساخت مدل باریک‌تر و سبک‌تر مک بوک ایر است.
 بلومبرگ به نقل از منابع آگاه خبر داد مدل جدید مک بوک ایر در نیمه دوم سال ۲۰۲۱ یا سال ۲۰۲۲ عرضه خواهد شد و شامل فناوری شارژ مغناطیسی "مگ سیف" بوده و نسل جدید پردازنده ساخت اپل در ساخت آن بکار خواهد رفت. اپل به دنبال کوچکتر کردن لپ تاپ با کوچک کردن لبه های صفحه نمایش است که ۱۳ اینچ می ماند. مدل فعلی ۲.۸ پوند (۱.۲۷ کیلوگرم) وزن دارد.
 
اپل ساخت مدلی از مک بوک ایر با صفحه ۱۵ اینچی را بررسی کرده بود اما برای مدل آینده این لپ تاپ چنین برنامه ای نخواهد داشت.
 
مک سیف در بازطراحی ۲۰۱۸ از مک بوک ایر حذف شده بود یک سیستم شارژ مغناطیسی است و اگر کابل برق به صورت تصادفی کشیده شود، تنها ارتباط آن با لپ تاپ قطع می شود. مدل جدید چهار پورت یو اس بی برای اتصال دستگاههای دیگر خواهد داشت.
 
لپ تاپ جدید مدل بالاتر مک بوک ایر فعلی خواهد بود که انتظار می رود همچنان مدل استاندارد لپ تاپ اپل بماند. اپل آخرین بار در نوامبر محصول خود را با پردازنده M۱ Mac به جای پردازنده ساخت اینتل عرضه کرد.
 
مک یکی از قدیمترین محصولات اپل بوده و طرفداران خاص خود را دارد. چند سال پیش این شرکت به دلیل عدم به روز کردن این دستگاه و عدم توجه کافی به خواسته های مشتریانش هدف انتقاد قرار گرفته بود. اکنون به روزرسانی های جدیدی در راه است. علاوه بر مک بوک ایر جدید، اپل سرگرم برنامه ریزی برای بزرگترین به روزرسانی مدل مک بوک پرو از سال ۲۰۱۶ تاکنون و بزرگترین بازطراحی آی مک در حدود یک دهه گذشته، یک مک پروی مبتنی بر تراشه اینتل و یک رایانه دسکتاپ مینی مک پرو با استفاده از تراشه های ساخت خود شرکت است.
 
بر اساس گزارش بلومبرگ، مک بوک پروی جدید مثالی از توجه جدید اپل به طرفداران مک است. این شرکت قصد دارد اسلات کارت حافظه اس دی را در نسل جدید مک بوک پرو برگرداند تا کاربران بتوانند کارتهای حافظه دوربینهای دیجیتالی را به راحتی به دستگاه وصل کنند. این قابلیت در سال ۲۰۱۶ حذف شده بود.
 

​​