فناوری اطلاعات

مدیرعامل همکاران سیستم: مهاجرت به رایانش ابری یک تصمیم استراتژیک است

ICTna.ir – مدیرعامل همکاران سیستم گفت: مهاجرت به رایانش ابری یک تصمیم استراتژیک و برنامه تدریجی است و به یکباره هم نمی‌توان به آن مهاجرت کرد اما لاجرم باید این کار انجام شود.
 
Farid Fooladi.jpg
به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، فرید فولادی در رویداد آنلاین ابرآمد با عنوان «یک روز ابری با رویکرد بررسی چالش‌های مدیران در حوزه زیرساخت فناوری اطلاعات» افزود: بزرگترین ریسک رایانش ابری این است که باید به آن مهاجرت کنیم. اگر آن را خوب مدیریت نکنیم، در دنیای آینده کسب و کار جایی نخواهیم داشت.
 
او اظهار داشت: در دوران پاندمی کسانی موفق بودند که زیرساخت دیجیتال داشتند و پیش‌بینی می‌شود حجم بازار رایانش ابری در سال 2020 به 304 میلیارد دلار رسیده است.
 
فولادی افزود: حوزه رایانش ابری برخلاف تمام کسب و کارها در دوران پاندمی کرونا حتی در پیش‌بینی‌ها هم رشد داشته است و حجم بازار از تمام پیش‌بینی‌های گارتنر از این حوزه در سال 2019 فراتر رفت و در سال 2020 بازار بزرگ‌تری را به خود اختصاص داد.
 
به گفته او، به دلیل اتفاقات بوجود آمده بابت کرونا، مردم به این نتیحه رسیدند که باید از ابزارهای مختلف استفاده کنند. در این میان مصرف پهنای باند 30 درصد افزایش یافت و 77 میلیون مشترک دیتای موبایل در ایران وجود دارد.
 
مدیرعامل همکاران سیستم تصریح کرد: در دوران پاندمی کرونا، بیزینس‌هایی که روی رایانش ابری نبودند، نتوانستند نیاز کسب و کارهای خود را پاسخ دهند و از عهده تامین نیاز مشتریان و کارکنان خود بربیایند.

​​