تلفن همراه

آزمایش توان شارژ پورت های یو اس بی ساده شد

منبع: مهر
 
 
یکی از مشکلات پاور بانک‌ها و سیستم‌های شارژ مبتنی بر استفاده از پورت یو اس بی، نامشخص بودن توان واقعی شارژ آنهاست که یک دستگاه آزمایش پورت یو اس بی این مشکل را حل می‌کند.
 
 به نقل از زد دی نت، شارژرهای مبتنی بر پورت یو اس بی، اگر چه شارژ سریع دستگاه‌های برقی مختلف را ممکن می‌کنند، اما ممکن است آنچه که در مورد توان شارژ این دستگاه‌ها ادعا شده با واقعیت سازگار نباشد. برای راستی آزمایی این موضوع می‌توان از این دستگاه تست استفاده کرد.
 
این دستگاه تست ساده و کم هزینه به افراد امکان می‌دهد تا خروجی برق هر شارژر و پاور بانک را به دقت مشاهده کنند و در نهایت شرایط باتری را هم چک کنند. از همین رو مشخص می‌شود ظرفیت نامی یک دستگاه شارژ در عمل چقدر دقیق و صحیح است.
 
این دستگاه تنها ۲۰ دلار قیمت دارد و دارای خروجی‌های مختلف پورت یو اس بی برای اتصال و چک کردن توان واقعی شارژ آنها است. دستگاه یادشده با عنوان یو اس بی پاور میتر تسترز از سایت آمازون قابل خریداری است.
 
از جمله ویژگی‌های دستگاه یادشده می‌توان به پشتیبانی از پورت‌های یو اس بی – ای و سی، نمایش دقیق اطلاعاتی مانند وات، آمپر، ولتاژ، مقاومت و سرعت محاسبه داده‌ها، حفاظت در برابر تغییر ناگهانی ولتاژ و سهولت استفاده اشاره کرد.

​​