تلفن همراه

توسعه و ارتقای یکهزار و ۶۴۲ سایت مخابراتی در خوزستان در دست اقدام است

منبع: ایرنا
مدیر مخابرات منطقه خوزستان گفت : توسعه و پایداری شبکه ارتباطات یک هزار و ۶۴۲ سایت مخابراتی در استان در قالب طرح «فازهشت توسعه» در دست انجام است.
 
رحیم فلاح زاده شنبه بیان کرد: یک هزار و ۹۸ سایت از بهمن ماه پارسال تا بهمن ماه امسال در دهه فجر توسعه و ارتقا یافته اند و باقی سایتها نیز تا خرداد ماه سال آینده وارد مدار خواهند شد.
 
وی گفت: این سایت ها به تکنولوژی های روز مجهز می شوند و توسعه می یابند تا مشترکان همراه اول با بهترین کیفیت از این اپراتور استفاده کنند.
 
مدیرمخابرات منطقه خوزستان ادامه داد: در کل کشور ۱۵ هزار سایت برای ارتقا و توسعه در نظر گرفته شدند که از این تعداد سهم استان یکهزار و ۶۴۲ سایت است.
 
۲.۵ برابر شدن پهنای باند اینترنت همراه اول در دوران کرونا
 
مدیرمخابرات منطقه خوزستان در ادامه بیان کرد: با شیوع ویروس کرونا و افزایش استفاده از اینترنت و غیرحضوری شدن فعالیت های مختلف مخابرات پهنای باند اینترنت همراه اول را تا ۲.۵ برابر افزایش داده است.
 
وی گفت: مخابرات استان در صورت نیاز آمادگی افزایش پهنای باند اینترنت را دارد و تاکنون با مشکلی برای تامین شبکه اینترنت مواجه نبودیم.
 
ثابت ماندن تعرفه تلفن ثابت برای مخابرات زیان آور است
 
فلاح زاده افزود: هزینه ای که برای تلفن ثابت از سوی مخابرات انجام می شود از درآمد آن بسیار بیشتر است، تعرفه تلفن ثابت سال هاست که ثابت مانده و با وجود افزایش قیمت تجهیزات، هزینه کردن در بحث تلفن ثابت برای مخابرات زیان‌ده است.
 
مدیرمخابرات منطقه خوزستان بیان کرد: یک میلیون مشترک تلفن ثبت زیرپوشش مخابرات استان هستند که هزینه های رسیدگی به این شبکه بسیار بالا است و برای سودده بودن این شبکه باید تعرفه های تلفن ثابت تغییر کند.
 
پنج میلیون مشترک همراه اول  و یک میلیون مشترک تلفن ثابت زیر پوشش مخابرات خوزستان هستند.

​​