تلفن همراه

‎وزیر ارتباطات: شرکت مخابرات از سود ۲۸۰ میلیارد تومانی به ضرر ۹۰۰ میلیارد تومانی رسیده است

 
 
ICTna.ir - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: درمورد اتفاقات مخابرات با مردم صحبت خواهم کرد. چطور شرکتی با ۲۸۰ میلیارد سود به ضرر ۹۰۰ میلیارد تومانی می‌رسد. 
 
‎به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات، محمدجواد آذری جهرمی صبح امروز در مراسم افتتاحیه نمایشگاه تلکام ۹۹ افزود: باید مرجع قانونی مشخص کند سود شرکت مخابرات کجا رفته است.
 
‎او اظهار داشت: اگر ارزش سهام شرکت مخابرات پایین آمده باید ببینید بعد از افت شاخص بورس، سهامخرد را چه کسانی از بازار جمع کردند.
 
جهرمی خطاب به مدیران مخابرات تصریح کرد: بدهی که باید به پرسنل پرداخت کنید و از سال ۸۸ بعداز خصوصی‌سازی پرداخت نشده را ما پرداخت نخواهیم کرد. املاک‌تان را بفروشید و بدهی‌تان را بدهید.
 
او همچنین درخصوص درخواست شرکت مخابرات برای افزایش تعرفه‌ها نیز توضیح داد: تعرفه را برای توسعه افزایش می‌دهیم. جلوی توسعه پهن باند خانگی را گرفتید اما در ارتباطات درون شهری هم انحصار را می‌شکنیم.
 
وزیر ارتباطات با اشاره به اینکه معطل و متوقف مخابرات نخواهیم ماند، افزود: می‌دانیم زور شما زیاد است اما ما هم تلاش خود را از مسیر قانونی خواهیم کرد.
 
او گفت: یک سال از شروع شیوع کرونا گذشت و شرایط بسیار سخت شد اما ۱۴ میلیون دانش آموز، بیش از یک میلیون معلم، ۱۲۰ هزار استاد و ۴ میلیون دانشجو و طلبه از طریق خدمات ارتباطی از خدمات آموزشی برخوردار شدند.
 
جهرمی افزود: در دوره کرونا شرکت مخابرات بار زیادی روی دوشش بود و پیکره اصلی ارتباطی کشور است. همراه اول، ایرانسل، رایتل، FCPها و‌ سروکوها‌خدمات میزبانی ارایه کردند که کسب و‌کارها در دسترس باشند.
 
جهرمی همچنین از افتتاح اولین مرکز تجزیه مبادلات هوشمند پستی خبر داد و گفت: این مرکز فردا افتتاح می‌شود چون دیگر شیوه سنتی جواب نمی‌دهد.

​​