فناوری اطلاعات

دولت چین ۱۲ شرکت را به دلیل نقض قوانین ضد انحصار جریمه کرد

منبع: تسنیم
 
 
دولت چین با افزایش نظارت خود بر اجرای قوانین ضد انحصار در بخش اینترنت، ۱۲ شرکت از جمله شرکت بازی سازی تنست Tencent Holdings و موتور جستجوی چینی بایدو Baidu Inc را به دلیل عدم افشای معاملات گذشته خود جریمه کرده است.
 
به نقل از آسوشیتدپرس، در حالی که دولت چین نظارت خود را بر اجرای قوانین ضد انحصار در بخش اینترنت افزایش داده است، اداره تنظیم مقررات بازار این کشور روز جمعه اعلام کرد که 12 شرکت از جمله شرکت بازی سازی تنست Tencent Holdings و شرکت سازنده موتور جستجوی چینی بایدو Baidu Inc به دلیل عدم افشای معاملات گذشته خود جریمه کرده است.
 
بر اساس بیانیه اداره تنظیم مقررات بازار چین، این شرکت ها به دلیل عدم افشای سرمایه گذاری ها، خریدها یا مشارکت های قبلی، 500000 یوان (77000 دلار) جریمه شدند.
 
چین در ماه فوریه دستورالعمل های ضد انحصاری را با هدف جلوگیری از اقدامات ضد رقابتی در صنعت اینترنت، مانند امضای توافق نامه های انحصاری با بازرگانان و استفاده از یارانه برای فشار به رقبا، منتشر کرد.
 
علت جریمه شرکت هولدینگ تنست سرمایه گذاری در برنامه آموزش آنلاین یوانفودائو Yuanfudao در سال 2018 بوده است، در حالی که بایدو به دلیل تصاحب سال گذشته شرکت الکترونیکی Ainemo Inc  جریمه شد.
 
اداره تنظیم مقررات بازار چین تاکید کرد که هیچ یک از این شرکت ها به دنبال تأیید قبلی معاملات نبوده اند در نتیجه قوانین ضد انحصار را نقض کرده اند حتی اگر این معاملات محدود کننده رقابت نباشد.

​​