فناوری اطلاعات

مایکروسافت شکل ظاهری ویندوز را به‌روز می‌کند

منبع: همکاران سیستم
مایکروسافت با بهبود نمادهای مختلف در سیستم‌عامل خود تصمیم دارد فرآیند مدرن سازی برخی از قسمت‌های اساسی ویندوز 10 را آغاز کند. نسخه پیش نمایش جدید ویندوز 10 این هفته در دسترس آزمایش‌کنندگان قرار گرفته است و آیکون‌های سیستمی را شامل می‌شود که هم اکنون بر اساس سبک Fluent Design مایکروسافت طراحی شده‌اند.
این آیکون‌های جدید یک شکل گرد و ساده‌تر را شامل می‌شوند و به عنوان یک قدرم جدید با نام Segoe Fluent Icons در دسترس خواهند بود. مایکروسافت همچنین ویجت نوار وظیفه خود را با آیکون‌های جدید به‌روز کرده است و نگاه جامع به چگونگی تغییرات اساسی آیکون‌ها حتی کوچک‌ترین قسمت‌های ویندوز داشته است تا تمامی آنها را به‌روز کند.
 
s.jpg
 
این اتفاق به عنوان یک تغییر کوچک در ویندوز 10 محسوب می‌شود که از اواخر سال جاری در اختیار عموم کاربران قرار می‌گیرد و البته بخشی از فشار گسترده مایکروسافت برای تغییر اساسی در ویندوز 10 محسوب می‌شود. مایکروسافت سال گذشته برخی از آیکون‌های ویندوز 10 را با نسخه‌های رنگی به‌روز کرد و حتی منوی استارت را نیز تغییر داد تا کمی ساده‌تر شود.
شرکت مایکروسافت همچنین در حال برنامه ریزی برای «جوان سزی بصری گسترده ویندوز» است که این پروژه با نام Sun Valley دنبال می‌شود. به نظر می‌رسد که مایکروسافت طی سال‌های گذشته تاکید فراوان بر طراحی Fluent Design داشته و امیدوار بوده است که به اصلاح بصری در ویندوز 10 دست پیدا کند. ولی به نظر می‌رسد حتی تغییرات بزرگتر رابط کاربری در اواخر امسال برای عموم کاربران ظاهر شود.
 

​​