فناوری اطلاعات

جهرمی در کلاب‌هاوس: انسداد سایت‌ها با رمزنگاری‌های پیشرفته و ابزارهای ماهواره‌ای که به زودی فراگیر می‌شود دیگر منسوخ شده

jahromi6.jpg
محمد جواد آذری جهرمی گفت: انسداد سایتها به سیاق گذشته دیگر منسوخ است، چه با رمزنگاری‌های پیشرفته و چه با ابزارهای ماهواره‌ای که بزودی فراگیر می‌شود.
آنهایی که فکر می‌کنند مسوولیت تربیت فرزندانشان در فضای مجازی تنها با حاکمیت است؛ یک نگاه به فرزندان مسوولین راست و چپ کنند. خیلی‌ها توان تربیت فرزندان خودشان هم نداشتند. شما از آنها انتظار تربیت جامعه را دارید؟
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات
به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در یک نشست مجازی دید و بازدید عید نوروز که در شبکه اجتماعی کلاب هاوس و به دعوت حجت الاسلام شهاب مرادی برگزار شد، گفت: تربیت در فضای مجازی مثل فضای حقیقی است. آنهایی که فکر می‌کنند مسوولیت تربیت فرزندانشان در فضای مجازی تنها با حاکمیت است؛ یک نگاه به فرزندان مسوولین راست و چپ کنند. خیلی‌ها توان تربیت فرزندان خودشان هم نداشتند. شما از آنها انتظار تربیت جامعه را دارید؟
 
جهرمی گفت: انسداد سایتها به سیاق گذشته دیگر منسوخ است، چه با رمزنگاری‌های پیشرفته و چه با ابزارهای ماهواره‌ای که بزودی فراگیر می‌شود. این اعتقاد اکثر صاحبنظران است. راهکار موثر برای ایفای نقش، تکیه بر جوانهای خلاق و وارد شدن در رقابت‌ با پلتفرمهای بین‌المللی است. موانع داخلی و تنگ نظریها رفع شود، جوانهای توانمندی داریم.
 
وزیر ارتباطات تاکید کرد: علم دانش‌آموزان و نوجوانان در استفاده از فضای مجازی، از علم والدین آنها بیشتر است. این در جامعه ما چالش کوچکی نیست. شکاف بین نسلی در فضای مجازی جدی‌تر است. این شکاف را با فیلتر پر نمی‌کنند با آموزش مداوم و موثر ترمیم می‌کنند. باید کارهای بنیادین انجام داد نه سطحی.

​​