فناوری اطلاعات

سال آینده فقط با یک بیت‌کوین می‌توانید لامبورگینی بخرید

منبع: دیجیاتو
 
 
مدیرعامل صرافی «کراکن» در گفتگو با بلومبرگ توضیح داد که چرا به نظرش پیش‌بینی بلند مدت قیمت بیت‌کوین بر اساس وضعیت دلار درست نیست. او گفت شاید بهتر باشد که در آینده قیمت بیت‌کوین را با دارایی‌هایی مثل بوگاتی و لامبورگینی ارزیابی کنیم.
 
«جسی پاول» مدیرعامل صرافی کراکن در پاسخ به سوالی درباره پیش‌بینی قیمت پایان سال بیت‌کوین گفت: «فکر کنم گفتم بیت‌کوین به سمت بی‌نهایت میل می‌کند و درک این موضوع برای مردم دشوار است چون ما بیت‌کوین را با دلار می‌سنجیم.»
 
پاول با پیشنهاد روش‌های جایگزینی تعیین ارزش بیت‌کوین احتمال داد که تا پایان سال ارزش یک بیت‌کوین از یک تسلای مدل ۳ به یک لامبورگینی ارتقا یابد. او افزود که ارزش هر بیت‌کوین می‌تواند تا سال ۲۰۲۳ به اندازه یک بوگاتی شود. پاول گفت:
 
«فکر می‌کنم مقایسه بیت‌کوین با این دارایی‌ها برای جامعه کریپتو آسان‌تر باشد، چون هیچ‌گاه نمی‌دانید که دلار چه وضعیتی پیدا می‌کند. شاید تا یک سال دیگر تعداد دلارهای موجود در بازار ۱۰ برابر شود، بنابراین سنجش ارزش بیت‌کوین با دلار کار سختی است.»
 
با وجود این که ارزش بیت‌کوین در بخش عمده‌ای از سال ۲۰۱۹ و نیمه نخست سال ۲۰۲۰ با قیمت یک مدل دست دوم هوندا سیویک ۲۰۱۰ برابر بود، اما در انتهای سال گذشته که رکورد قیمتی شکسته شد، با یک بیت‌کوین می‌توانستید یک هوندا سیویک کاملا نو را خریداری کنید.
 
مدیرعامل کراکن در صحبت پیرامون اتریوم به اهمیت حوزه توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) اشاره کرد. او گفت: «همه فعالیت‌های مرتبط با NFT به استفاده هرچه بیشتر از اتریوم کمک می‌کند.» پاول در خصوص آلت‌کوین‌ها از Polkadot یاد کرد و حول محور احتمال تبدیل شدن این پلتفرم به اتریوم بعدی سخن گفت. او با اشاره به هزینه پایین‌تر تراکنش‌ها اظهار داشت: «کوین‌های زیادی روی این شبکه راه‌اندازی می‌شوند، و فکر می‌کنم خیلی از چیزهایی که تا الان روی اتریوم بودند به Polkadot منتقل خواهند شد.»

​​