فناوری اطلاعات

نشست اضطراری مدیران ۲۰ شرکت بزرگ درباره کمبود تراشه

منبع: ایسنا
 
 
مدیران ارشد ۲۰ شرکت بزرگ که نگران کمبود جهانی تراشه هستند، برای بحث درباره این وضعیت دوشنبه هفته جاری در کاح سفید حضور پیدا می کنند.
 
 انتظار می رود در این نشست ماری بارا، مدیرعامل جنرال موتورز و جیم فیرلی، مدیرعامل فورد موتور حضور پیدا کنند.
 
یک مقام کاخ سفید تایید کرد مدیران عامل سه شرکت خودروسازی بزرگ آمریکا شامل استلانتیس ان وی که شرکت مادر کرایسلر است و همچنین مدیران گلوبال فوندریز، PACCAR، NXP و شرکت تایوانی TSMC حضور خواهند داشت.
 
این دیدار کاخ سفید به عنوان "نشست مدیران عامل درباره انعطاف پذیری زنجیره تامین و نیمه رسانا" توصیف شده و در آن جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید و برایان دیس، مدیر شورای اقتصاد ملی حضور خواهند داشت. تا روز جمعه ۱۹ شرکت بزرگ با فرستادن مدیران ارشدشان به این نشست موافقت کردند.
 
گروه صنعت خودروسازی آمریکا هفته گذشته از دولت آمریکا کمک خواست و هشدار داد کمبود جهانی تراشه ممکن است امسال باعث شود ۱.۲۸ میلیون دستگاه خودروی کمتری تولید شود و تولید را به مدت شش ماه دیگر مختل کند.
 
در این نشست همچنین شرکتهای AT&T، سامسونگ، آلفابت – شرکت مادر گوگل -، دل تکنولوژیز، اینتل کورپ، مدترونیک، نورتراپ گرومان، اچ پی کامینز و میکرون حضور خواهند داشت.
 
شرکتهای پهنای باند اینترنت، تلفن همراه و تلویزیون کابلی با تاخیر در دریافت سوئیچهای شبکه، روترها و سرورها روبرو هستند. یک گروه صنعتی هفته گذشته هشدار داد کمبود نیمه رساناها و تاخیرهای مرتبط با آنها باعث صدها میلیون دلار ضرر در صنعت پهنای باند و تلویزیون کابلی در سال ۲۰۲۱ خواهد شد.
 
جو بایدن، رییس جمهور آمریکا خواستار بودجه ۱۰۰ میلیارد دلاری برای تقویت تولید نیمه رسانا در آمریکا و تامین سرمایه گذاری برای حمایت از تولید کالاهای مهم شده است اما مقامات می گویند این بودجه قادر به رفع کمبودهای کوتاه مدت نیست.
 
بر اساس گزارش رویترز، شرکتهای جنرال موتورز و فورد پنج شنبه گذشته کاهش جدید در تولید خودرو را اعلام کردند. شرکت هیوندای موتور هم روز جمعه اعلام کرد به دلیل کمبود تراشه، تصمیم گرفته است تولید کارخانه آسان خود را از روز دوشنبه به مدت دو روز معلق کند.
 

​​