تلفن همراه

اپل احتمالا در مراسم Spring Loaded از آی‌مک جدید با رنگ‌های متنوع رونمایی می‌کند

منبع: دیجیاتو

 
اپل در تاریخ ۳۱ فروردین مراسمی به نام «Spring Loaded» برگزار می‌کند که احتمالا در آن شاهد رونمایی از نسل جدید آیپد پرو خواهیم بود. با این حال به نظر می‌رسد کوپرتینویی‌ها در این مراسم از نسل جدید آی‌مک هم رونمایی خواهند کرد که طبق اطلاعات جدید، در رنگ‌های متنوع روانه بازار می‌شود.
 
در ماه‌های اخیر گزارش‌های زیادی درباره نسل جدید آیپد پرو و آی‌مک مجهز به چیپ اپل سیلیکون منتشر شده، اما حالا یک منبع موثق حوزه فناوری به نام «L0vetodream» اطلاعات جدیدی درباره کامپیوتر جدید کوپرتینویی‌ها منتشر کرده است.
 
در توییت اخیر این منبع، لوگوی واقعیت افزوده اپل برای مراسم این هفته در کنار چندین iMac G3 به چشم می‌خورد. این مدل از آی‌مک با رنگ‌های متنوعی وارد بازار شده بود. البته پس از انتشار گزارش‌ها، این منبع اعلام کرد که درباره عرضه محصول جدید اپل در رنگ‌های متنوع حرفی نزده، با این حال این توییت در راستای شایعات گذشته قرار می‌گیرد.
 
 
همین منبع در اوایل ماه جاری میلادی گفته بود که اپل از آی‌مک جدید با نمایشگر بسیار بزرگتر از مدل ۲۷ اینچی کنونی رونمایی می‌کند، البته اطلاعات بیشتری در این زمینه منتشر نکرد.
 
این اولین باری نیست که با شایعه‌ای درباره رنگ‌های متنوع نسل جدید آی‌مک مواجه می‌شویم. تا به امروز شاهد انتشار گزارش‌ها و رندرهای زیادی درباره این موضوع بوده‌ایم. به نظر می‌رسد این محصول ترکیبی از نمایشگر پرو دیسپلی XDR و آیپد ایر خواهد بود. بنابراین حاشیه‌های کمی در اطراف نمایشگر خواهد داشت و با رنگ‌های متنوعی از راه می‌رسد.
 
 
این کامپیوتر جدید مانند مک‌بوک‌ها از اپل سیلیکون بهره می‌برد، با این حال هنوز نمی‎‌دانیم کوپرتینویی‌ها در آن از چیپ M1 استفاده می‌کنند یا باید منتظر معرفی نسل جدیدش باشیم.
 
در ماه فوریه سال جاری میلادی گزارشی درباره چیپ M1X منتشر شد. در حالی که تراشه M1 از ۸ هسته پردازشی و پردازشگر گرافیکی ۸ هسته‌ای بهره می‌برد، ظاهرا M1X دارای ۱۲ هسته پردازشی و GPU‌ با ۱۶ هسته خواهد بود. این چیپ جدید با لیتوگرافی ۵ نانومتری تولید می‌شود، ۲۵۶ واحد اجرایی خواهد داشت و می‌تواند از سه نمایشگر پشتیبانی کند.

​​