فناوری اطلاعات

نسل جدید مجیک کیبورد اپل با تاچ آیدی از راه رسید

منبع: دیجیاتو
امروز اپل در مراسم «Spring Loaded» دست پر حضور داشت و از محصولات متنوع و جذابی رونمایی کرد. یکی از این دستگاه‌ها، مجیک کیبورد جدید است که از سنسور اثر انگشت تاچ آیدی بهره می‌برد. کوپرتینویی‌ها در کنار این کیبورد از ترک‌پد و مجیک ماوس جدیدشان هم رونمایی کردند تا یک پکیج کامل در اختیار کاربران قرار دهند.
 
در حالی که در سال‌های گذشته آی‌مک و آی‌مک پرو تغییراتی را تجربه کردند و با رنگ‌های جدیدی هم روانه بازار شدند، اپل تا جای ممکن تغییری در مجیک کیبورد ایجاد نکرد. در حقیقت سال‌ها با یک کیبورد باریک به همراه پورت لایتنینگ و کلیدها با مکانیزم قیچی روبه‌رو بودیم.
 
حالا این کمپانی در مراسم امروز دقایقی پیش از نسل جدید این کیبورد رونمایی کرد. این کیبورد در رنگ‌های جدیدی وارد بازار می‌شود، از تاچ آیدی بهره می‌برد، کلیدهای جدیدی برای ایموجی، اسپات‌لایت، حالت عدم مزاحمت و قفل کردن مک دارد.
 
تاچ‌آیدی در گوشه سمت راست بالای کیبورد قرار گرفته و امکان آنلاک کردن کامپیوتر، پرداخت با اپل پی و آنلاک پسورد منیجر و موارد دیگر را برایتان ممکن می‌کند. یکی از قابلیت‌های جالب، عملکرد وایرلس این سنسور است، بنابراین نیازی نیست حتما آن را از طریق کابل لایتنینگ به کامپیوتر وصل کنید.
 
اپل درون این کیبورد از یک قطعه امنیتی استفاده کرده که می‌تواند بطور مستقیم با Secure Enclave موجود در چیپ M1 ارتباط برقرار کند، بنابراین تنها با مک‌های جدید مجهز به این تراشه کار می‌کند.
 
خریداران در هنگام خرید آی‌مک می‌توانند از میان سه مدل کیبورد، یکی از آن‌ها را انتخاب کنند. این کیبورد در نسخه‌ای مجهز به بخش نام‌پد هم عرضه می‌شود.
 

​​