فناوری اطلاعات

برای مشارکت در فاز سوم کار آزمایی بالینی واکسن «کوو ایران برکت»

ثبت نام داوطلبان واکسن ایرانی کرونا از طریق اپلیکیشن آی گپ و تلفن 4030 در حال انجام است

ثبت نام داوطلبان در ۶ مرکز استان برای مشارکت در فاز سوم کار آزمایی بالینی واکسن «کوو ایران برکت» از اول اردیبهشت شروع شده و علاقه مندان در رده سنی ۱۸ تا ۷۵ سال می‌توانند با تماس با سامانه ۴۰۳۰ یا از طریق نرم افزار کاربردی (اپلیکیشن) " آی گپ " ثبت نام کنند.
 
coiran barekat corona.jpg
 
رییس مرکز اطلاع رسانی ستاد اجرایی فرمان امام گفت: در عرض ۳۶ ساعت بیش از ۱۶ هزار نفر از هموطنان‌مان فقط در ۶ مرکز استان در فاز سوم کار آزمایی بالینی واکسن «کوو ایران برکت» داوطلب شده‌اند.
 
حجت نیکی ملکی در صفحه توییترش نوشت: ثبت نام از داوطلبان هنوز ادامه دارد. از اعتماد مردم عزیز وطن به دانشمندانمان سپاسگزاریم.
 
ثبت نام داوطلبان برای طرح مطالعاتی مرحله سوم واکسن ایرانی کرونا به نام "کُوو ایران برکت" از اول اردیبهشت ماه آغاز شده است.
 
ثبت نام داوطلبان این طرح مطالعاتی از دو مسیر در حال انجام است. علاقه مندان در رده سنی ۱۸ تا ۷۵ سال می‌توانند با تماس با سامانه ۴۰۳۰ یا از طریق نرم افزار کاربردی (اپلیکیشن) " آی گپ " ثبت نام کنند.
 
مرحله سوم تست انسانی با جمعیت ۲۰ هزار نفری از هفته آینده در ۶ شهر تهران، بوشهر، شیراز، کرج، مشهد و اصفهان آغاز می‌شود.
 
طبق برنامه ریزی‌های انجام شده اردیبهشت و خرداد ماه ۱۴۰۰ زمانی است که مرحله سوم مطالعه انسانی این واکسن در جریان خواهد بود.
 
پلتفرم آیگپ به عنوان یکی از بسترهای ثبت‌نام از متقاضیان فاز سه مطالعات بالینی واکسن کرونا کوو ایران برکت معرفی شد.
 
با توجه به اینکه در مرحله نخست، اثربخشی واکسن کوو ایران برکت بر روی افراد دریافت کننده 5 میکروگرم، بیش از 90 درصد بوده است، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) از آغاز فاز دوم و سوم غربالگری واکسن کوو ایران برکت خبر داد.
 
بر این اساس یکی از راه‌های ثبت نام و غربالگری این واکسن در آیگپ است و علاقه‌مندان می‌توانند علاوه بر نسخه اندروید و آی‌او‌اس از طریق نسخه وب آیگپ نیز اقدام به ثبت نام کنندهمچنین کد ملی کاربران جهت احراز هویت الزامی است. این در حالی است که جامعه آماری 20 هزار نفری در این فاز از طریق آیگپ ثبت نام می شوند.
 
نحوه ثبت نام واکسن کوو ایران برکت
 
داوطلبان برای ثبت نام کافی است وارد پلتفرم آیگپ شده سپس به بخش آیلند مراجعه و وارد سرویس مربوط به واکسن کوو ایران برکت شوند. پس از تایید توافق نامه در مرحله بعدی می‌بایست اطلاعات خود را وارد نمایند. در این مرحله نیاز است تا تمام موارد خواسته شده شامل اطلاعات فردی و پزشکی را به درستی تکمیل کنند. برخی از سوالات به صورت چند گزینه‌ای و برخی دیگر تشریحی هستند. پس از ثبت تمامی اطلاعات کد پیگیری برای هر کاربر در آیگپ ارسال می شود.
 
شرایط داوطلبان برای حضور در آزمایش بالینی
 
عدم بارداری و تعهد به عدم بارداری در 2 ماه پس از دریافت دوز دوم
عدم حضور در سایر مطالعات بالینی شرکت های تولید کننده واکسن
محدوده سنی 18 تا 75 سال
 
داوطلبان ثبت نام شده در صورتی که برای غربالگری مورد تایید قرار بگیرند ، زمان مراجعه به آزمایشگاه به همراه نام مرکز درمانی جهت انجام تست های بالینی مشخص و برای داوطلب از طریق آیگپ ارسال خواهد شد.
 
پس از انجام تست‌های فوق طی یک سال تمام علائم بالینی داوطلب چک خواهد شد تا از نتایج عملکرد واکسن اطمینان حاصل شود.

​​