فناوری اطلاعات

فروش گسترده ارزهای دیجیتال با سقوط ارزش بیت کوین

منبع: تسنیم
 
بازار جهانی ارزهای دیجیتال به دلیل نگرانی در مورد بسته مالیاتی جدید جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا در مورد ارزهای رمزپایه، به شدت سقوط کرد و موجب فروش گسترده این ارزها شد.
 
به نقل از راشاتودی، بازار جهانی ارزهای دیجیتال روز جمعه به دلیل نگرانی در مورد بسته مالیاتی جدیدی که ممکن است توسط جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا رونمایی شود، به شدت سقوط کرد.
 
محبوب ترین ارز رمزنگاری شده جهان یعنی بیت کوین صبح جمعه به زیر آستانه روانشناختی اصلی خود یعنی 50000 دلار رسید.
 
بر اساس داده های سایت کوین دسک، تا ساعت 07:05 به وقت گرینویچ، ارزش بیت کوین تقریبا 10 درصد کاهش یافت و حدود 48800 دلار معامله شد. این سقوط از افزایش بیشتر قیمت بیت کوین جلگیری کرد و این ارز در حال حاضر به سمت بزرگترین افت هفتگی خود از ماه فوریه پیش می رود.
 
این کاهش همچنین باعث از بین رفتن تسلط بیت کوین بر بازار ارزهای دیجیتال شد. طبق داده های منتشر شده توسط پایگاه اینترنتی CoinGecko، نسبت ارزش بیت کوین به کل بازار ارز رمزنگاری شده به زیر 50 درصد رسیده است.
 
بر اساس این گزارش، سایر دارایی های رمزنگاری شده برتر نیز روز جمعه با سقوط شدیدی مواجه شدند.
 
دومین ارز بزرگ رمزنگاری شده جهان یعنی اتریوم شاهد ضررهایی مشابه بیت کوین بود و با قیمت 2215 دلار معامله شد. این ارز کمتر از 24 ساعت پس از آنکه به بالاترین قیمت خود در تاریخ رسیده بود، به شدت کاهش یافت.
 
ارز دیجیتال ریپل هم شاهد بیشترین افت در بین 10 ارز برتر رمزپایه در جهان بود. سومین ارز دیجیتال بزرگ جهان تقریباً 20 درصد سقوط کرد.

​​