تلفن همراه

دستور هند به توییتر برای سانسور توییتهای کرونایی

منبع: ایسنا
 
 
دولت هند از توییتر خواست دهها توییت شامل توییتهایی که از سوی قانونگذاران محلی ارسال شده و از عملکرد دولت در کنترل شیوع بیماری کووید ۱۹ انتقاد کرده اند را حذف کند.
 
سخنگوی شرکت توییتر به رویترز گفت: توییتر پس از درخواست حقوقی دولت هند، برخی از این توییتها را محدود کرد.
 
توییتر در پایگاه داده لومن که یک پروژه دانشگاه هاروارد است، دستور اضطراری دولت برای سانسور توییتها را افشا کرد.
 
در دستور حقوقی دولت هند که تاریخ آن روز جمعه است و در پروژه لومن افشا شده است، به ۲۱ توییت اشاره شده است. در میان این توییتها، توییت یک قانونگذار، یک وزیر ایالت بنگال غربی و یک فیلمساز دیده می شود.
 
قانون مورد استناد دولت هند برای این درخواست، قانون فناوری اطلاعات ۲۰۰۰ بوده است.
 
سخنگوی توییتر اعلام کرد ما یک درخواست قانونی معتبر دریافت کرده و آن را بر اساس مقررات توییتر و قانون محلی بررسی می کنیم. اگر محتوای مذکور مقررات توییتر را نقض کرده باشد، آنها را از سرویسمان حذف می کنیم. اگر مشخص شود که در یک حوزه قضایی، غیرقانونی هستند اما مقررات توییتر را نقض نکرده اند، دسترسی به محتوای مذکور تنها در هند محدود خواهد شد.
 
سخنگوی توییتر تایید کرد به کاربران توییتر درباره محدود شدن محتوای آنها مستقیما اطلاع داده شده تا بدانند که این شرکت یک دستور قانونی در خصوص توییتهای آنها دریافت کرده است.
 
پیش از این وب سایت تک کرانچ این خبر را گزارش و اعلام کرده بود توییتر تنها پلتفرمی نبوده که دستور سانسور محتوا را از دولت هند دریافت کرده است.
 
بحران پاندمی ویروس کرونا در هند، بیمارستانهای این کشور را با کمبود اکسیژن روبرو کرده و آمار ابتلا که دادگاه عالی دهلی آن را سونامی توصیف کرده است هند را برای سومین روز متوالی رکورددار جهان ساخته است.
 
بر اساس گزارش رویترز، در دهلی کووید ۱۹ هر چهار دقیقه یک قربانی می گیرد. آمار قربانیان کووید ۱۹ در هند روز شنبه ۲۶۲۴ نفر بود و مجموع قربانیان به ۱۸۹ هزار و ۵۴۴ نفر افزایش یافت. آمار مبتلایان جدید ۳۴۶ هزار و ۷۸۶ نفر بود.
 

​​