فناوری اطلاعات

استقبال از پلی استیشن 5 در چین؛ موجودی PS5 در ۲۰ دقیقه به پایان رسید

منبع: زومیت
 
 
سونی ۶ ماه پس از عرضه‌ی پلی استیشن 5 در ایالات متحده، پیش‌فروش این کنسول را در چین آغاز کرد. بر اساس آمار، موجودی PS5 در عرض تنها ۲۰ دقیقه به اتمام رسیده است.
 
سونی در ویدئویی پخش زنده اعلام کرد موجودی پیش‌فروش کنسول‌ پلی استیشن 5 (Sony PlayStation 5) در کشور چین، تنها در عرض ۲۰ دقیقه تمام شده است. پی اس 5 قرار است در تاریخ ۱۵ می ۲۰۲۱ (۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰) به همراه بازی‌های Genshin Impact، Sackboy: A Big Adventure و  Ratchet & Clank: Rift Apart در دسترس خریداران قرار بگیرد. نیکوپارتنرز اعلام کرده که در حال حاضر فقط بازی Genshin Impact مجوز انتشار در چین را دریافت کرده است.
 
بر اساس گزارش زومجی، تاکنون سونی برای عرضه‌ی ۵۰ هزار کنسول پلی استیشن 5 در چین متعهد شده است؛ اما شکی نداریم که این تعداد نمی‌تواند جواب‌گوی تقاضای بازار باشد. سونی هشدار داده است که با وجود رکوردشکنی کنسول‌های نسل جدید در آمار فروش نسبت به PS4، وضعیت فعلی حداقل در آینده‌ی نزدیک بهبود نخواهد یافت.
 
بازار کنسول‌ بازی در چین به دلیل برخی عوامل خاص مثل مقررات بسیار سخت‌گیرانه‌ی این کشور، همچنان نسبت به اکثر کشورهای جهان وضعیت به‌مراتب بهتری دارد. نینتندو سوییچ به‌عنوان دیگر کنسول ژاپنی عرضه‌شده در این کشور، فروش بسیار موفقیت‌آمیزی تجربه کرده و سونی در تلاش است با توسعه‌ی هدفمند پروژه‌های مخصوصی مثل China Hero، به فرهنگ‌سازی در بازار این کشور بپردازد. این شرکت اهداف خود را با کنسول PS4 دنبال کرده است و با درنظرگرفتن حجم تقاضا، به نظر می‌رسد فعالیت‌های سونی در مسیر درستی قرار دارد.
 
هیروکی توتوکی، مدیر ارشد مالی سونی، قبل از شروع عرضه‌ی پلی استیشن 5 به بازار از هدف‌گذاری این شرکت برای فروش بیش از ۱۰۰ میلیون واحد از این کنسول خبر داده بود. بر اساس گفته‌های توتوکی، آن‌ها قصد دارند در بلند‌مدت، میزان فروش ۱۰۰ میلیونی پلی استیشن 4 را نیز پشت سر بگذارند. کنسول پلی استیشن 4 شش سال بعد از عرضه‌‌ در سال ۲۰۱۳ توانست ۱۰۰ میلیون واحد بفروشد.
 
بر اساس گزارش مالی سه‌ماهه‌ی اول ۲۰۲۱ سونی، ۷٫۸ میلیون واحد فروش برای پلی استیشن 5 تا انتهای ماه مارس میلادی (اوایل فروردین‌ماه) ثبت شده است. همچنین مشخص شده که تعداد مشترکین پلی استیشن پلاس به ۴۷٫۶ میلیون نفر رسیده و رشد ۱۴٫۷ درصدی نسبت به همین بازه زمانی در سال گذشته داشته است.

​​