تلفن همراه

اپراتورهای هند برای توسعه 5G بدنبال وندورهای غیرچینی هستند

ICTnair - دولت هند سرانجام برای انجام آزمایش های 5G به اپراتورهای محلی مجوز داده اما چشم اپراتورهای هند به دنبال وندورهایی که چینی "نباشند"!
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، عدم حضور هواوی و ZTE در لیست سازندگان تجهیزات شرکت کننده در این رقابت، عناوین روز چهارشنبه روزنامه های هند را تحت سلطه خود قرار داد. شایان ذکر است که فقط چهار بازیگر مجاز در این لیست وجود دارند و بدون هیچ استثنایی از شرکت های چینی خبری در این لیست نیست. 
 
وزارت ارتباطات از راه دور هند (DoT) به اپراتورهایی از جمله Bharti Airtel ، Reliance Jio Infocomm ، Vodafone Idea و MTNL دولتی اجازه انجام آزمایشات روی 5G را داد. این بخش اعلام کرده: "تلفن های همراه با تولیدکنندگان تجهیزات اصلی و ارائه دهندگان فن آوری شامل اریکسون ، نوکیا ، سامسونگ و C-DOT هستند ارتباط برقرار کرده اند" ، با اشاره به اینکه Reliance Jio همچنین از فن آوری داخلی خود در آزمایش استفاده خواهد کرد.
 
India-vs.-China-556x285.png
 
C-DOT یا مرکز توسعه ارتباطات از راه دور ، یک مرکز تحقیق و توسعه مخابرات متعلق به دولت است.
 
در این بیانیه هیچ اشاره ای به دیگر وندورها و تامین کنندگان خدمات و تجهیزات مخابراتی نشده است. با این حال ، طبق اعلام مطبوعات محلی ، دولت 13 درخواست آزمایشی از اپراتورهای مخابراتی را تصویب کرد که شامل شرکای فروشنده ای بود که قصد داشتند با آنها کار کنند اما شرکتهای چینی در همه آنها غایب بودند.
 
نشریه اقتصادی تایمز هند گزارش داده زمانی که اپراتور های تلفن های همراه هند برای اولین بار درخواست های 5G را به دولت ارسال کردند - مناقصه ای که در ابتدا قرار بود دو سال پیش برگزار شود - هر دو اپراتور Bharti Airtel و Vodafone Idea نشان دادند که قصد دارند با Huawei و ZTE در مناطق خاصی کار کنند. با این حال ، هنگامی که دوباره درخواست ها در پاییز گذشته ارسال شد ، شرکت های چینی در لیست "وندورهایاولویت دار" 5G هیچ اپراتوری دیده نمیشد. Reliance Jio علاوه بر استفاده از فناوری خود ، سامسونگ ، نوکیا و اریکسون را به عنوان شرکای فروشنده خود معرفی کرد. Bharti Airtel و Vodafone با نوکیا و اریکسون به پیش رفتند و MTNL گفت که با C-DOT بعنوان وندور کار خواهد کرد.
 
عدم حضور چینیها در آزمایشات و توسعه 5G هند خیلی تعجب برانگیز نیست. روابط سیاسی گسترده تر بین دو کشور ، به تعبیر ملایم ، متشنج است و علاوه بر این ، دولت هند مشتاق است که از طریق 5G توسعه فن آوری داخلی را تقویت کند. از وزیر ارتباطات راوی شانکار پراساد اغلب نقل شده است که می گوید هسته اصلی شبکه های 5G این کشور باید هندی باشد.
 
در واقع ، دولت سریعاً به این نکته اشاره کرد که اپراتورهای آزمایشی 5G را به استفاده از فناوری 5Gi توسعه یافته هند و همچنین فناوری های 5G شناخته شده در سطح جهانی تشویق می کند.
 
5Gi اخیراً توسط ITU تأیید شده و دسترسی بیشتر به برج های 5G و شبکه های رادیویی را تسهیل می کند.
 
به اپراتورهای هندی، طیف آزمایشی در باند متوسط (3.2 گیگاهرتز-3.67 گیگاهرتز) ، باند موج میلی متر (24.25 گیگاهرتز-28.5 گیگاهرتز) و باند 700 مگاهرتز اعطا شده است ، در حالی که اپراتورها همچنین مجاز به استفاده از فرکانس های موجود خود در 800 مگاهرتز، 900 مگاهرتز ، 1800 مگاهرتز و 2.5 گیگاهرتز هستند. با این حال، آزمایشات و تستها باید غیر تجاری باشد و نباید به شبکه های موجود اپراتورها متصل باشد.
 
به طور طبیعی ، این اقدام به عنوان گامی در جهت بیرون راندن هواوی و ZTE از بازار مخابرات هند تلقی می شد.
 
 

​​