فناوری اطلاعات

فشار خودروسازان به کنگره آمریکا برای تامین تراشه

ICTna.ir – صنعت خودروسازان آمریکا و اتحادیه کارگران خودروساز از کنگره آمریکا خواسته‌اند دولت را وادار کند تا برای تولید و تامین نیمه‌هادی‌های مورد نیاز چندین میلیارد دلار سرمایه‌گذاری کند.
 
Automaker.jpg
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، شورای سیاستگذاری خودرویی آمریکا از کنگره خواسته است تولید نیمه هادی مورد نیاز صنعت خودروسازی در ایالات متحده را در اولویت قرار دهد تا تولیدکنندگان بتواند سهم عادلانه‌ای از بازار تراشه داشته و نیازهای مشتریان را پاسخ دهند.
 
کمپانی‌های فناوری و دیگر صنایع نیز بارها از دولت خواسته‌اند تا برای تامین تراشه مورد نیاز صنایع مختلف به بازنده‌ها و برنده‌های بازار توجهی نداشته باشد و تنها به شرایط لازم برای سرمایه‌گذاری و رفع کمبود تراشه توجه شود.
 
براساس اعلام اداره کار این کشور، در ماه آوریل 27 هزار نفر در بخش‌های مختلف تولید وسایل حمل و نقل موتوری شغل خود را از دست داده‌اند و در صورت ادامه چنین شرایطی، تخمین زده می‌شود 330 هزار نفر دیگر در واحدهای مختلف نیز شغل خود را از دست بدهند.
 
کمبود جهانی تراشه پس از شروع پاندمی ویروس کرونا و قرنطینه شدن همه کشورها بسیار تشدید شد و بسیاری از سفارش‌های خودروسازان لغو شده و تحویل نشدند. در همین زمان، درخواست برای تراشه از سوی تولیدکنندگان لوازم الکترونیکی موردنیاز مردم بسیار افزایش یافت چراکه تامین دستگاه‌های الکترونیکی در شرایطی که مردم وقت بسیاری را در خانه‌های خود قرنطینه بودند، در اولویت قرار گرفت.
 
خودروسازان هشدار داده‌اند که بحران تراشه تا سال 2022 طول خواهد کشید و از دولت آمریکا خواسته‌اند برای مقابله با آن اقدام کند.

​​