فناوری اطلاعات

افزایش ۹۴ درصد فروش لپ‌تاپ‌های اپل در فصل اول ۲۰۲۱

منبع: دیجیاتو
 
 
فروش لپ‌تاپ‌های اپل در فصل اول ۲۰۲۱ به ۵.۷ میلیون دستگاه رسیده که کوپرتینویی‌ها را در رتبه چهارم لیست پرفروش‌ترین سازندگان در این بازه زمانی قرار می‌دهد.
 
طبق جدیدترین آمار شرکت «Strategy Analytics»، فروش لپ‌تاپ‌های اپل در مقایسه با بازه زمانی مشابه سال گذشته میلادی رشد ۹۴ درصدی داشته. کوپرتینویی‌ها توانسته بودند در فصل اول ۲۰۲۰ نزدیک به ۲.۹ میلیون مک‌بوک بفروشند.
 
سهم این غول دنیای فناوری از بازار لپ‌تاپ‌ها در سه ماهه اول ۲۰۲۱ به ۸.۴ درصد رسیده، در حالی که در بازه زمانی مشابه سال قبل سهمش به ۷.۸ درصد می‌رسید. با این سهم، اپل در رتبه چهارم لیست پرفروش‌ترین سازندگان لپ‌تاپ قرار می‌گیرد.
 
لنوو با سهم ۲۳.۹ درصدی پرفروش‌ترین سازنده لپ‌تاپ در فصل اول ۲۰۲۱ بوده و پس از آن اچ‌پی و دل به ترتیب با سهم ۲۲.۶ و ۱۴.۶ درصدی به چشم می‌خورند.

به سراغ سیستم عامل‌ها می‌رویم. سهم مک او اس در سه ماهه اول ۲۰۲۱ به ۸.۴ درصد رسیده. ویندوز همچنان با سهم ۷۳ درصدی در صدر لیست به چشم می‌خورد و سیستم عامل کروم هم سهمی برابر ۱۷.۷ درصد دارد. در این بازه زمانی، سهم ویندوز کاهش چشمگیری داشته است.
 
 
فروش کامپیوترها در دوران شیوع کرونا به علت دورکاری شمار بالایی از کارمندان در سراسر جهان افزایش چشمگیری پیدا کرد. در حالت کلی فروش لپ‌تاپ‌ها رشد ۸۱ درصدی را تجربه کرده. انتظار می‌رود با وجود پایان همه‌گیری کرونا در کشورهای پیشرفته در آینده نه چندان دور، شرکت‌ها همچنان به مدل کار هیبریدی ادامه دهند و همین موضوع موجب ادامه تقاضا برای این محصولات می‌شود.
 
چند وقتی می‌شود که اپل دیگر فروش لپ‌تاپ‌ها را بطور جداگانه منتشر نمی‌کند، با این حال کوپرتینویی‌ها از افزایش ۷۰.۱ درصدی درآمد مک‌ها و رسیدن آن به ۹.۱ میلیارد دلار خبر داده بودند. انتظار می‌رود با معرفی جدیدترین اعضای خانواده مک‌بوک‌ها با نسخه جدید اپل سیلیکون، M1X یا M2 فروش آن‌ها افزایش یابد و اپل به سهم بیشتری در بازار دست پیدا کند.

​​