فناوری اطلاعات

سرعت دانلود اینترنت ماهواره ای استارلینک ۵۴۲مگابیت اعلام شد

منبع: مهر
https://media.mehrnews.com/d/2020/08/16/3/3525331.jpg
 
یک کاربر آلمانی سرعت اینترنت ماهواره ای استارلینک را تست کرده است. طبق اطلاعات منتشر شده نتیجه این تست نشان می دهد سرعت این سرویس ۵۴۲ مگابیت برثانیه است.
 
 به نقل از اسپوتنیک، با توجه به تستی که در آلمان انجام شده، به نظر می‌رسد سرعت دانلود اینترنت ماهواره‌ای استارلینک خارق العاده است.
 
به نوشته وب سایتWccftech یکی از ساکنان شهر کاسل اطلاعاتی را منتشر کرده که نشان می‌دهد سرعت دانلود اینترنت ماهواره‌ای اسپیس ایکس ۵۴۲ مگابیت برثانیه است. همچنین سرعت آپلود اطلاعات نیز ۳۸ مگابیت بر ثانیه اعلام شده است.
 
دومین تست سرعت دیگر نتایج جالب‌تری نیز دارد و نشان می‌دهد سرعت دانلود این سرویس به ۵۶۰ مگابیت برثانیه می‌رسد. هنگامیکه این کاربر نتایج تست سرعت را در وب سایت ردیت (Reddit) منتشر کرد، کاربر دیگری پیشنهاد کرد تا کوکی های مرورگر را پاک و دوباره تست را انجام دهد. اما پس از پاک کردن کوکی ها نیز نتایج تست سرعت اینترنت استارلینک تغییری نکرد.
 
این اخبار در حالی منتشر می‌شود که یک ماه قبلWccftech گزارش داد یک کاربر اینترنت ماهواره‌ای در کالیفرنیا سرعت دانلود ۲۰۰ مگابیت برثانیه را ثبت کرده است.
 
اسپیس ایکس اکنون بیش از ۱۶۰۰ ماهواره استارلینک به مدار زمین فرستاده که حدود ۹۰ درصد آنها در حال فعالیت هستند و به طور آزمایشی برای تعدادی از کاربران در نقاط مختلف جهان سرویس اینترنت پر سرعت فراهم می‌کنند.

​​