فناوری اطلاعات

نگرانی آلمان از حمله هکرها به بیمارستان‌ها

 
سرپرست آژانس امنیت سایبری آلمان پیرو دو حمله سایبری ماه جاری به دو سرویس سلامت ایرلند و خط لوله انتقال سوخت آمریکا از افزایش ریسک حمله احتمالی هکرها به بیمارستان‌های این کشور ابراز نگرانی کرد.
 
به گزارش گروه فناوری اطلاعات قرن نو، اپراتور خدمات سلامت ایرلند به دنبال حملات صورت گرفته، سامانه‌های IT خود را به منظور حفاظت از آنها در برابر حملات باج‌افزارها خاموش کرد.
 
حملات صورت گرفته موجب اختلال در در تست‌های کووید 19 و لغو اجباری بسیاری از نوبت‌های واکسیناسیون کرونا شد.
آرنه شوئنبوم، رئیس آژانس امنیت سایبری فدرال BSI نیز در این باره گفته است: کلینیک‌های آلمانی طی پنج سال گذشته هدف حملات سایبری زیادی بوده‌اند و خطر بالقوه بزرگی برای بیمارستان‌ها محسوب می‌شود.
 
اوایل ماه می جاری نیز یکی از مخرب‌ترین حملات سایبری که تاکنون صورت گرفته به خطوط لوله انتقال سوخت شرکت کلونیال آمریکا صورت گرفت که با بسته شدن آنها، از جاری شدن میلیون‌ها بشكه بنزین، گازوئیل و سوخت جت به سواحل شرقی خلیج فارس جلوگیری شد.
 
شوئنبوم گفته است: بسیاری از کسب و کارهای آلمانی به دلیل دورکاری در طول پاندمی کووید 19 در معرض افزایش ریسک حمله‌های سایبری قرار دارند چرا که در این مدت با باز کردن دسترسی به سیستم‌ها از منازل، سامانه‌های IT در برابر حملات بسیار آسیب‌پذیر شده‌اند.
 

​​