فناوری اطلاعات

آزمایش خودروهای خودران در شهرهای کالیفرنیا

منبع: سیناپرس
 
 
یک استارتاپ چینی به تازگی مجوزهای لازم برای آزمایش خودروهای خودران خود را در سه شهر کالیفرنیا از مقامات این شهر دریافت کرد.
 
 به نقل از techcrunch، استارتاپ چینی تاکسی رباتیک Pony.ai طی مجوزی که از مدیران ایالت کالیفرنیا دریافت کردند، قرار است خودروهای خودران را بدون راننده و با ایمنی کافی در طرحی آزمایشی حرکت می کنند. ده ها شرکت که حدود 55 شرکت را تشکیل می دهند همگی مجوز آزمایش خودروهای خودران کسب کرده اند. 
شرکت Pony هشتمین کمپانی خودروسازی است که اجازه تست خودروهای خودران خود را در این ایالت کسب کرده است. کمپانی چینی AutoX، کمپانی Baidu و WeRide و کمپانی کروز آمریکا، نورو، Waymo و Zoox از جمله این کمپانی ها هستند. در این بین، تنها به کمپانی نورو اجازه داده شده که فعالیت تجاری داشته باشد. 
شرکت Pony از سال 2017 مجوز این کار را کسب کرده و اعطای مجوز به تست خودروی شرکت فعالیت های فعلی آن را در این ایالت گسترده تر می کند. این شرکت قادر خواهد بود 6 خودروی بدون راننده خود را در قالب مدل های Fremont، Milpitas و Irvine مورد آزمایش قرار دهد. 
این خودروهای خودران برای حرکت در جاده هایی با سرعت مجاز و کم تر از 73 کیلومتر در ساعت و هوایی پاک و بارندگی خفیف طراحی کرده اند. به گزارش سیناپرس، تست دو مدل Fremont و Milpitas در طول هفته و بین ساعت 10 صبح تا 3 عصر انجام خواهد شد. 
به گزارش سیناپرس، کمپانی هایی که این مجوزها را دریافت کرده اند، باید وجود بیمه یا اوراق قرضه ای معادل 5 میلیون دلار را ارائه دهند و قوانینی را هم مانند آموزش اپراتورهای از راه دور برای این فناوری را رعایت کنند. تست خودروی بدون راننده به صاحبان آن فرصت می دهد که طی 10 روز هرگونه گزارشی از تصادف خودروی خودران را گزارش کرده و گزارشی سالیانه از نقص فنی خودرو را هم گزارش کنند. 
کمپانی pony در سال 2016 تأسیس شد و در مدت زمان کوتاهی که از راه اندازی آن می گذشت توانست شرکا و سرمایه گذاران متعددی را جذب کند. این کمپانی در نوامبر سال گذشته اعلام کرد که ارزش شرکت به دنبال تزریق بودجه ای 267 میلیون دلاری به حدود 3/5 میلیارد دلار رسیده است. 
این کمپانی که هم در چین و هم در کالیفرنیا فعالیت می کند، از زمان تأسیس تاکنون بیش از یک میلیارد دلار سرمایه جمع آوری کرده است که 400 میلیون دلار آن به شرکت تویوتا برمی گردد. pony همچنین مشارکت و همکاری هایی هم با خودروسازانی چون بوش، هیوندای و تویوتا دارد. 
این شرکت در حال ساخت خودروی مجازی در سایزهای مختلف کوچک تا کامیون های بزرگ است. آنها در سال 2019، با ارائه فناوری خودکار، در بازار باربری های طویل مدت هم کار می کرد. 

​​