فناوری اطلاعات

۳۰ استارت‌آپ حوزه فناوری‌های دیجیتال حمایت می‌شوند

 
ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از ۳۰ استارت‌آپ حوزه فناوری‌های دیجیتال برای توسعه محصول حمایت می‌کند.
 
به گزارش معاونت علمی، حمایت از استارت‌آپ های حوزه فناوری‌های دیجیتال با هدف حمایت از زیست‌بوم استارت‌آپی و افزایش شانس موفقیت در بازار صورت می‌گیرد. در این راستا با حمایت ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و مرکز نوآوری اقتصاد دیجیتال، رویدادی برای اجرایی شدن ایده‌های خلاق تیم‌های استارت‌آپی در حوزه‌هایی مانند شهر هوشمند، شهر امن، هوش مصنوعی و اینترنت اشیا برگزار می‌شود.
 
در این رویداد تیم‌های استارت‌آپی حوزه‌های شهر هوشمند، شهر امن، هوش مصنوعی، اینترنت اشیا، مخابرات، بلاکچین و امنیت سایبری این فرصت را دارند که با ارائه ایده‌های خود، از این تسهیلات استفاده کنند.
 
استارت‌آپ های شرکت کننده در این رویداد، طی سه مرحله و با در نظر گرفتن ۵ معیار «ایده»، «تیم»، «بازار»، «مدل درآمدی» و «پتانسیل اقتصادی» ارزیابی می‌شوند و بیش از ۳۰ استارت‌آپ، به چرخه حمایتی نهایی می رسند.
 
استارت‌آپ هایی که پتانسیل تبدیل شدن به یک کسب‌وکار موفق را دارند؛ وارد برنامه پیش‌شتابدهی، تیم‌سازی، آموزش و مشاوره خواهند شد.
 
همچنین استارت‌آپ هایی که مراحل اولیه شکل‌گیری خود را به شکل مناسبی طی کرده باشند، مستقیماً به مرحله شتابدهی و دریافت سرمایه وارد خواهند شد.
 
در ادامه مجموعه‌هایی که از توانمندی بالایی برخوردار هستند؛ اما ایده آنان در مرحله ارزیابی مورد موافقت قرار نگرفته است، به مرکز نوآوری معرفی می‌شوند و پروژه‌های استارت‌آپی متناسب با توانمندی اعضای تیم، به آن‌ها معرفی خواهد شد.
 
سرمایه‌گذاری روی ۳۰ استارت‌آپ منتخب نیز تا سقف ۱۵۰ میلیارد ریال است و استارت‌آپ‌ها برای شرکت در این رویداد تا هفته سوم خردادماه، فرصت دارند به آدرس اینترنتی http://ictc.isti.ir/ مراجعه کنند.

​​