تلفن همراه

محصول معرفی نشده اوپو با تراشه دیمنستی ۹۰۰ در گیک‌بنچ رویت شد

منبع: دیجیاتو
 
براساس گزارش‌های منتشر شده به نظر می‌رسد اوپو Reno 6 5G مجهز به تراشه دیمنستی ۹۰۰ مدیاتک موبایل بعدی این شرکت باشد. اما ظاهرا دستگاهی با کد تراشه مشابه در پایگاه داده گیک‌بنچ رویت شده که احتمالا موبایل بعدی اوپو یا دستگاهی از همان خانواده خواهد بود.
 
امتیاز کسب شده توسط محصول مرموز مبتنی بر تراشه دیمنستی ۹۰۰ بسیار امیدوارکننده است و خبر از چیپست قدرتمندی برای موبایل‌های میان‌رده می‌دهد. محصول جدید مدیاتک از لیتوگرافی ۶ نانومتری بهره می‌برد و به دو هسته کورتکس A78 با فرکانس ۲.۴ گیگاهرتز در کنار پردازنده‌ گرافیکی مالی G68 MC4 و مودم ۵G مجهز شده است.
 
 
تراشه اسنپدراگون ۷۷۸G ساخت کوالکام نیز از لیتوگرافی مشابه برای استفاده در محصولات میان‌رده بهره می‌برد و رقیب مستقیمی برای دیمنستی ۹۰۰ محسوب می‌شود، اما متاسفانه هنوز بنچمارک‌های آن منتشر نشده است. البته نتایج مرتبط با بنچمارک دستگاه با تراشه اسنپدراگون ۷۸۰G در دسترس است، ولی نمی‌تواند برای مقایسه چندان مفید بوده و به کار رود زیرا مبتنی بر لیتوگرافی ۵ نانومتری ساخته شده و برخی قابلیت‌های قدیمی‌تر را هم در خود جای داده است.
 
طبق بنچمارک‌های اولیه انجام شده می‌توان نتیجه گرفت که دیمنستی ۹۰۰ نسبت به اسنپدراگون ۷۵۰G و ۷۶۵G از سرعت بیشتری برخوردار است و برتری قابل توجه نسبت به مدل‌های پایین‌تر خانواده خود نیز دارد. اما انتشار نتایج مرتبط با اسنپدراگون ۷۷۸G در آینده می‌تواند عرصه رقابت میان مدیاتک و کوالکام را بسیار جذاب‌تر کند.
 
شرکت ویوو نیز در حال ساخت محصولی مبتنی بر تراشه دیمنستی ۹۰۰ است که نتایج آن در گیک بنچ منتشر شده است. اما متاسفانه ارقام اعلام شده برای نسخه چهارم برنامه هستند و به صورت مستقیم امکان مقایسه آن‌ها با موبایل آینده اوپو وجود ندارد. احتمال دارد در آینده نزدیک خبرهای بیشتری پیرامون دستگاه مرموز اوپو منتشر شود و مطمئن خواهیم شد که آیا با Reno 6 5G مواجه هستیم یا اوپو محصول جدیدی را توسعه داده است.

​​