فناوری اطلاعات

مک بوک پرو جدید اپل در سه ماهه سوم امسال وارد بازار می‌شود

منبع: آی تی ایران
اگرچه طرفداران برند اپل منتظر معرفی مدل‌های جدید مک بوک پرو در کنفرانس توسعه دهندگان این شرکت بودند، اما WWDC با همه رونمایی‌های خود به پایان رسید و هیچ حرفی از این محصول زده نشد.
 
حال طبق آخرین شنیده‌ها، تا سه ماهه سوم سال جاری میلادی، خبری از عرضه مک بوک پروهای جدید اپل نخواهد بود. وب‌سایت‌های معتبر DigiTimes و Nikkei Asia با استناد به اطلاعاتی که از منابع نزدیک به شرکت اپل به دست آورده‌اند، مدعی شدند که مک بوک پروهای این شرکت در فاصله زمانی بین ماه‌های ژوئیه تا سپتامبر وارد بازار خواهند شد.
 
بر اساس آخرین شنیده‌ها، نسخه‌های جدید مک بوک پرو با تغییرات ظاهری و مشخصاتی متفاوت تولید خواهد شد. از جمله این موارد می‌توان به استفاده از نمایشگر مینی LED و کم شدن حاشیه‌های کناری صفحه نمایش اشاره کرد.
 
همچنین در برخی خبرها آمده که اعضای جدید این خانواده، مجهز به چند قابلیت که از سال 2016 در مدل‌های مک بوک پرو غایب بوده‌اند، عرضه می‌شوند. این ویژگی‌ها شامل درگاه HDMI، درگاه کارت SD و درگاه شارژ مغناطیسی می‌شوند. دکمه‌های فیزیکی Function نیز احتمالا جایگزین تاچ بار خواهند شد.
 
طبق آخرین شایعات، مک بوک پروهای جدید در دو ابعاد 14 و 16 اینچی و مجهز به نسل جدید پردازنده‌های اختصاصی اپل که احتمالا M1X نام خواهند داشت، عرضه می‌شوند. گفته می‌شود که این پردازنده، از توان و قدرت پردازشی بالاتر و عملکرد سریع‌تری نسبت به مدل قبلی یعنی M1 برخوردار خواهد بود.
 
بعد از عرضه تراشه M1 اپل در ماه نوامبر سال گذشته، اخبار زیادی پیرامون تلاش مهندسان اپل برای تولید مدل جدید این پردازنده با طراحی جدید به منظور استفاده در مدل‌های 2021 مک بوک پرو منتشر شده است. اما علی‌رغم پیش‌بینی‌ها مبنی بر رونمایی از این محصولات در کنفرانس WWDC 2021، خبری از این محصول نشد و حال نگاه‌ها به ماه‌های پایانی سال 2021 و کنفرانس‌های بعدی اپل دوخته شده است.

​​