فناوری اطلاعات

آذری جهرمی: افزایش صد در صدی ظرفیت توزیع و تجزیه مبادلات شبکه پستی فارس

 
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از افزایش صد در صدی ظرفیت توزیع و تجزیه مبادلات شبکه پستی استان فارس خبر داد.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، محمدجواد آذری جهرمی در آیین بهره‌برداری از پروژه‌های زیرساختی اداره کل پست استان فارس با اشاره به سرمایه‌گذاری ۲۹۱ میلیارد و ۱۹۰ میلیون ریالی گفت: جا دارد تقدیر کنم از تمام دست اندرکارانی که از سویی با مجموعه اقداماتشان ظرفیت شبکه توزیع بسته‌های پستی در استان فارس را به‌میزان صد درصد افزایش دادند و از سوی دیگر شبکه تجزیه مبادلات استان از عدد روزانه حدود ۱۲۰۰ بسته تجزیه به عدد ۲۴۰۰ بسته رسیده و این یعنی ظرفیت شبکه تجزیه مبادلات استان هم صد درصد افزایش پیدا کرده است. 
آذری جهرمی با بیان اینکه افزایش صد درصدی توزیع و تجزیه مبادلات شبکه پستی نتیجه هوشمندسازی است گفت:  نتیجه‌ این هوشمند سازی هم در نهایت منجر به بهبود ارایه خدمات هم با افزایش سرعت ارسال مرسولات و هم با حفظ کیفیت مرسولات می‌شود. 
وزیر ارتباطات افزود: در هر حال استان فارس استان پهناوری است و ظرفیت تجارت الکترونیک در این استان افزایش قابل توجه‌ای پیدا کرده است اما ظرفیت شبکه پستی متناسب با رشد تجارت الکترونیک در استان افزایش پیدا نکرده بود. 
وی ادامه داد: برای افزایش ظرفیت شبکه پستی به روش سنتی هم محدودیت‌هایی وجود داشت؛ هم به لحاظ نیروی انسانی و هم به لحاظ فضا. بنابراین لازم بود از ظرفیت هوشمندسازی استفاده شود که با اقدامات انجام شده استان فارس به عنوان سومین استان هدف دارای مرکز تجزیه مبادلات هوشمند پستی شد و ظرفیت شبکه پستی این استان افزایش پیدا کرد. 
آذری جهرمی در خاتمه با ابراز امیدواری نسبت به پررنگ شدن حضور شرکت‌های پستی خصوصی در کنار شرکت ملی پست گفت: آیین نامه پروانه فعالیت‌ شرکت‌های پستی بخش خصوصی از ۱۷ بند ۱۶ بند آن به تصویب رسیده است و هفته آینده احتمالا یک بند باقی مانده به تصویب خواهد رسید و شاهد فعالیت‌ جدی تر پست خصوصی در کنار پست دولتی خواهیم بود تا فضای رقابت جدی برای ارایه خدمات به مردم به وجود بیاید که قطعا در رقابت خیر و برکت بیشتری وجود دارد و در انحصار چیزی جز گرفتاری نیست.

​​