فناوری اطلاعات

اپل می‌خواهد باتری خودروی برقی‌اش در آمریکا ساخته شود

منبع: دیجیاتو
 
مدت‌هاست شاهد انتشار گزارش‌ها درباره خودروی برقی اپل موسوم به «اپل کار» هستیم و حالا جدیدترین اطلاعات، از تلاش این غول دنیای فناوری برای ساخت باتری آن در خاک ایالات متحده آمریکا خبر می‌دهد.
 
طبق گزارشی جدید، به نظر می‌رسد کوپرتینویی‌ها نمی‌خواهند باتری‌های موردنیازشان در کشورهای دیگری ساخته شوند. علاوه بر این، اپل احتمالا برای ساخت این باتری‌ها به سراغ شرکت‌های تایوان و نه چینی می‌رود:
 
«به گفته منابع صنعتی، اپل درباره ساخت باتری‌های خودروی برقی اپل کار در ایالات متحده آمریکا فکر می‌کند و احتمالا بجای شرکت‌های چینی، به سراغ سازندگان تایوانی می‌رود. شرکت‌های تایوانی فاکسکان یا Advanced Lithium Electrochemistry که به دنبال ساخت کارخانه‌هایی در آمریکا هستند، احتمالا روی باتری‌های خودروی برقی اپل کار خواهند کرد.
 
اپل در گذشته به دنبال کار با دو تامین‌کننده بزرگ باتری در چین یعنی CATL و BYD بود، اما ظاهرا کوپرتینویی‌ها اصرار دارند که از باتری‌های ساخت آمریکا در خودروی خود استفاده کنند. همین موضوعی می‌تواند مانع از چنین همکاری شود. در حال حاضر هیچ کدام از شرکت‌ها گزارش اخیر را تایید نکرده‌اند.»
 
طبق این گزارش، فاکسکان که یکی از بزرگترین تولیدکنندگان محصولات اپل است، شاید در ساخت باتری خودروی کوپرتینویی‌ها هم نقش داشته باشد. در حالی که اکثر دستگاه‌های اپل در چین تولید می‌شوند، قطعات موردنیاز آن‌ها از سراسر دنیا تامین می‌شوند. برای مثال در ساخت آیفون شاهد استفاده از قطعات کشورهای مختلفی از آمریکا گرفته تا ژاپن هستیم.
 
چندین سال تا عرضه خودروی برقی اپل فاصله داریم، با این حال اگر کوپرتینویی‌ها بخواهند حضور قدرتمندی در این بازار داشته باشند، باید هرچه زودتر شرکای خود را پیدا کنند و سازندگان بخش‌های مختلفش مانند باتری مشخص شود.
 
با ممنوعیت‌هایی که کشورها برای فروش خودروهای بنزینی و دیزلی جدید درنظر می‌گیرند، بازار خودروهای برقی رشد سرسام‌آوری را تجربه خواهد کرد و اپل هم نمی‌خواهد از این بازار دست بکشد. شاید کوپرتینویی‌ها در آینده تبدیل به یکی از بازیگران اصلی این بازار شوند.

​​