رسانه‌های اجتماعی

جک دورسی: بیت‌کوین کلید آینده توییتر است

ICTna.ir - جک دورسی، مدیرعامل توییتر در آخرین اظهارات خود با اشاره به قابلیت ادغام بیت‌کوین با خدمات مختلف توییتر، درباره بیت‌کوین و نقش آن در آینده این شبکه اجتماعی صحبت کرد و گفت: بیت‌کوین یکی از عوامل کلیدی در آینده توییتر خواهد بود.
 
Jack Doresy.JPG
به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، او در کنفرانس گزارش درآمد سه ماهه دوم سال ۲۰۲۱ با تاکید بر ظرفیت بیت‌کوین برای ایجاد تحول بیشتر در محصولات و خدمات توییتر افزود: این ارز دیجیتال بخش بزرگی از آینده شرکت را به خود اختصاص خواهد داد.
 
او از بیت کوین با‌ عنوان ارز بومی اینترنت یاد کرد و به توصیف فرصت‌های ادغام بیت کوین در سرویس‌های فعلی توییتر از جمله تجارت، اشتراک حساب‌ها و قابلیت‌های جدیدی مانند تیپ جر و سوپر فالوز پرداخت.
 
مدیرعامل توییتر خطاب به سرمایه‌گذاران این شرکت اظهار داشت: نوآوری‌های بسیاری وجود دارد که مبتنی بر بیت‌کوین بوده و فراتر از قابلیت‌های آن به‌عنوان یک ارز است.
 
او به تعهد توییتر برای غیرمتمرکزسازی شبکه اجتماعی خود و ارائه مشوق‌های اقتصادی بیشتر نیز اشاره کرد و با بیان اینکه بیت‌کوین در کنار هوش مصنوعی و تمرکززدایی، یکی از سه جریان اصلی آینده توییتر است، افزود: به نظر من برای توییتر و سهامداران آن بسیار مهم است که چشممان همچنان به این فضا باشد و با قدرت در آن سرمایه‌گذاری کنیم.
 
دورسی همچنین با اشاره به توسعه ارز دیجیتال فیس‌بوک، گفت: توییتر در پرداختن به ارزهای دیجیتال تنها نیست. انتظار می‌رود شرکت فیس‌بوک نیز ارز دیجیتال خود را که Diem نام دارد، در سال جاری میلادی آزمایش کند. با این حال توییتر برخلاف فیس‌بوک که ارز دیجیتال خود را راه‌اندازی کرده است، قصد دارد روی بیت کوین به‌عنوان استاندارد بازِ بومی اینترنت تمرکز کند.
 
این نخستین باری است که دورسی به صورت عمومی در مورد نحوه ادغام بیت‌کوین با توییتر اظها نظر می‌کند و اظهارات او پس از آن مطرح شد که دورسی در رویداد مجازی The ₿ Word در کنار ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا و کتی وود، مدیرعامل آرک اینوست درباره بیت‌کوین صحبت کردند.

​​