فناوری اطلاعات

اپل مجیک کیبورد مجهز به تاچ آیدی را به صورت جداگانه می‌فروشد

منبع: دیجیاتو
 
فروردین‌ماه امسال اپل از نسل جدید مجیک کیبورد مجهز به حسگر اثر انگشت تاچ آیدی رونمایی کرد. اکنون کاربران می‌توانند نسخه معمولی این کیبورد را با قیمت ۱۵۰ دلار و مدل بزرگ‌تر را با قیمت ۱۷۲ دلار و بدون نیاز به خرید آی‌مک تهیه کنند.
 
زمانی که اپل مجیک کیبورد دارای تاچ آیدی را معرفی کرد، کاربران تنها می‌توانستند با خرید آی‌مک M1 آن را در اختیار داشته باشند. اکنون کاربران می‌توانند این کیبورد را به صورت مجزا و بدون خرید آی‌مک M1 نیز در ترکیب رنگ سفید- آلومینیومی خریداری کنند.
 
تاچ‌آیدی در گوشه سمت راست بالای کیبورد قرار گرفته و امکان آنلاک کردن کامپیوتر، پرداخت با اپل پی و آنلاک پسورد منیجر و موارد دیگر را برایتان ممکن می‌کند. یکی از قابلیت‌های جالب، عملکرد وایرلس این سنسور است، بنابراین نیازی نیست حتما آن را از طریق کابل لایتنینگ به کامپیوتر وصل کنید. علاوه بر این، مجیک کیبورد اپل کلیدهای جدیدی برای ایموجی، اسپات‌لایت، حالت عدم مزاحمت و قفل کردن مک دارد.

اپل درون این کیبورد از یک قطعه امنیتی استفاده کرده که می‌تواند بطور مستقیم با Secure Enclave موجود در چیپ M1 ارتباط برقرار کند، بنابراین با مک‌های جدید مجهز به این تراشه کار می‌کند.
 
علاوه براین، اپل مجیک ترک پد جدید را نیز با قیمت ۱۲۹ دلار به فروش می‌رساند که نسبت به نسخه قبلی گوشه‌های گردتری دارد. کیبورد و ترک پد از پورت لایتنینگ برای شارژ استفاده می‌کنند و از کابل لایتنینگ به USB-C پشتیبانی می‌کند.
 
باید این موضوع را مدنظر داشته باشید که تاچ آیدی مجیک کیبورد تنها با مک‌های مجهز به چیپ M1 سازگار است، بنابراین تنها می‌توان از آن با مک‌بوک ایر، پرو و مک مینی M1 استفاده کرد. بنابراین اگر صاحب مک با پردازنده اینتل هستید، بهتر است به سراغ نسخه جدید مجیک کیبورد به سنسور اثر انگشت بروید که قیمتی پایین‌تر و برابر ۹۹ دلار دارد.

​​